توافق برای راه‌اندازی شعبه دوم موزه ملی ایران در زیرزمین آرامگاه روح‌الله خمینی

حسن خمینی، پس از ده روز حضور مستمر در ارگ آزادی تهران و دیدارش با وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، رسانه‌های ایران، موفق شد تا وی را راضی کند تا  شعبه دوم موزه ملی ایران را در زیر آرامگاه روح‌الله خمینی راه‌اندازی کنند.

به گزارش سایت صدای میراث ، حسن خمینی در دیدار با علی‌اصغر به توافق رسیده است تا تا علاوه بر راه‌اندازی مسیر گردشگری قم، نجف، جماران و آرامگاه روح‌الله خمینی، یک بازارچه دائمی فروش صنایع‌دستی و همچنین شعبه دوم موزه ملی ایران در زیر زمین این آرامگاه به مساحت ۴۰ هزار متر مربع تاسیس شود.

در جریان راه‌اندازی این موزه، بخشی از آثار دوره پارینه سنگی تا دوره قاجار که طی کاوش‌های باستان‌شناسی در ایران به دست آمده است به زیرزمین آرامگاه روح‌الله خمینی منتقل خواهد شد تا در آنجا به نمایش درآید.

در ادامه گزارش امده است که  محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی کشور، نیز گفته است که  «دو تا سه هزار اثر باستانی ایران برای راه‌اندازی این موزه» انتقال می یابد.

این در حالی که  «مسئولان وزارت میراث فرهنگی کشور به حسن خمینی گفته‌اند که چهار میلیون اثر موجود در موزه‌های کشور و ۴۰۰ هزار اثر موجود در مخزن موزه ملی ایران ظرفیت بالایی برای نمایش عمومی دارند».

در ادامه گزارش امده است که  وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور پس از شکست در باز پس‌گیری ساختمان‌های میدان مشق از وزارتخارجه برای تبدیل آن‌ها به موزه، حالا با یافتن ۴۰ هزار متر مربع زمین آن هم در زیرزمین آرامگاه خمینی  درصدد است تا مخزن موزه ملی ایران را برای نمایش به آنجا منتقل کند.

سایت صدای میراث  تاکید کرده که حتی آثار موجود در موزه‌های سراسر کشور نیز برای نمایش به شعبه دوم موزه ملی ایران به آرامگاه روح‌الله خمینی منتقل خواهد شد.

دلیل اصرار آنان این است که افراد بیشتری به اینجا کشانده شوند زیرا افراد بسیار معدودی روزانه به دیدار آرامگاه خمینی می روند

زیباکلام می گوید: تنها مسئولانی که دچار ضعف بینایی هستند نارضایتی مردم از نظام را نمی‌بینند

صادق زیباکلام، فعال سیاسی اصلاح طلب در انتقاد از عملکرد نظام ایران و دولت روحانی تاکید کرد، با هر ملاک و معیاری که عملکرد نظام را نگاه کنید، نارضایتی مردم از منظر اقتصادی، سیاسی و اجتماعی به وضوح موج می‌زند. مگر اینکه کسی دچار ضعف بینایی باشد.

او افزود: « با هر ملاک و معیاری افزایش شکاف طبقاتی میان اقشار و لایه‌های متمول با بخش‌ها کم درآمدتر جامعه ظرف ۴۱ سالی که از انقلاب می‌گذرد بیشتر و بیشتر شده است.»