توصیه جدی مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا به مردم:  دو ماسک بزنید تا ۹۰ درصد مصون‌ شوید

به گزارش، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا ، پوشیدن ماسک پارچه‌ای بر روی ماسک جراحی، امکان ابتلا را برای شخص تا بیش از نود درصد کاهش می‌دهد. ‌اگر دو نفر که با هم در ارتباطند، هر دو ماسک دو لایه بزنند امکان انتقال ویروس کرونا برای هر دو تا ۹۶/۴ درصد کاهش می‌یابد.

در این گزارش آمده است که  پوشیدن ماسک پارچه‌ای بر روی ماسک جراحی، امکان ابتلا را برای شخص تا بیش از نود درصد کاهش می‌دهد. یعنی اگر دو نفر که با هم در ارتباطند، هر دو ماسک دو لایه بزنند امکان انتقال ویروس کرونا برای هر دو تا ۹۶/۴ درصد کاهش می‌یابد.

آنتونی فاوچی، مشاور بهداشت دولت آمریکا نیز در این باره گفته است عقل سلیم استفاده از دو ماسک را تایید می‌کند.

سازمان بهداشت جهانی هم بر اساس نوع پارچه به کار رفته، پوشیدن تا سه لایه ماسک را توصیه می‌کند.

دولت بریتانیا  نیز به تازگی در توصیه‌اش در رابطه با بهترین روش ماسک پوشیدن هم استفاده ماسک دو لایه را پیشنهاد کرده است.

توصیه دولت بریتانیا برای درست زدن ماسک:

پوشاندن بینی و دهان به طور کامل اما راحت‌اتصال ماسک به سر با گره‌های مطمیٔن‌‌بستن راه نفوذ در دو طرف صورتاستفاده از دو لایه به طور ایده‌آل‌استفاده از پارچه‌ای که برای تنفس راحت مناسب باشد مانند کتان‌ شستن ماسک اگر یک‌بار مصرف نباشد بر اساس نوع پارچه مورد استفاده.

در ادامه این خبر امده است که جو بایدن، رییس‌جمهوری آمریکا، پس از بازدید از موسسه ملی سلامت در واشنگتن دی‌سی از انعقاد قراردادهای جدید برای خرید ۱۰۰ میلیون دُز واکسن کرونای ساخت شرکت مدرنا و ۱۰۰ میلیون دُز واکسن ساخت فایزر خبر داد.

بایدن گفت: تا پایان جولای، اوایل مردادماه، آمریکا برای ۳۰۰ میلیون نفر از جمعیت خود واکسن کافی خواهد داشت.

دولت آمریکا پیشتر،  ۴۰۰ میلیون دُز واکسن کرونا نیز خریداری کرده بود، یعنی در مجموع برای جمعیت خود ۶۰۰ میلیون دُز خریداری کرده است.

از ماه دسامبر که واکسیناسیون کرونا در آمریکا آغاز شده است ۴۴ میلیون و ۸۰۰ هزار دُز واکسن کرونا به مردم این کشور تزریق شده که در این میان دست کم ۳۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر، یعنی حدود ۱۰ درصد جمعیت ایالات متحده، یک یا هر دو دُز خود را دریافت کرده‌اند.