توصیه شبکه های اجتماعی: اماکن زیارتی را تحریم کنید و از تجمع در آن جا خودداری ورزید

به تشخیص بسیاری از آشنایان امور، آغاز شیوع ویروس کرونا از اماکن زیارتی در قم بوده است

مقامات مذهبی در حکومت اسلامی ایران، همچنان قاطعانه با بسته شدن زیارتگاه ها به روی زائران مخالفت می ورزند، ولی حاضر به پذیرفتن برخی محدودیت ها شده اند که به گفته آگاهان، این محدودیت ها نیز نمی توان جلوی ادامه شیوع کرونا در اماکن مذهبی ایران را نیز بگیرد. برخی آگاهان می گویند که مخالفت با بسته شدن اماکن زیارتی، یک علت عمده اقتصادی نیز دارد و آن درآمدهای هنگفت مستقیم و غیرمستقیم از آمدن زائران به قم، مشهد و دیگر اماکن زیارتی کشور می باشد.

این مخالفت در حالی بیان می شود که به تشخیص بسیاری از آشنایان امور، آغاز شیوع ویروس کرونا از اماکن زیارتی در قم بوده است.

در برابر چنین وضعی، فعالان ایرانی از طریق شبکه‌های اجتماعی، اقدام به راه‌اندازی کمپین تحریم برپایی تجمع در اماکن مذهبی شده اند.

کاربران شبکه های اجتماعی می گویند باید از تجمع دراین اماکن خودداری شود  تا از شیوع ویروس کرونا که تاکنون جان ده‌ها تن در کشور را گرفته، جلوگیری کنند اما روحانیون با ممنوعیت تجمع ها مخالف اند.

در حالی که  پایگاه “آستان حضرت معصومه” می‌گوید نیازی به ضدعفونی کردن حرم یا بستن آن نیست زیرا معماری ایمانی و سازه‌های نقره آن بهترین سلاح علیه باکتری‌ها هستند و مردم را از ابتلائ به ویروس محافظت خواهند کرد.

هم چنین نماینده ولی فقیه در قم، نیز پیش‌تر گفته که حرم دارالشفاست و باید باز بماند.

از سوی دیگر مدیران دانشگاه قم، این دانشگاه را به منظور محافظت بهداشتی در مقابل همه گیر شدن ویروس کرونا تا پایان سال تعطیل کردند.

“روحانیون قم گفته اند: کرونا ویروسی سلطه‌جوست که به یک سلبریتی سیاسی مبدل شده است.” و توصیه شورای تامین استان قم برای ضد عفونی کردن ضریح و تعطیلی نماز جماعت در مرقد را بی‌اطلاعی از “ساختارهای اصیل ایمانی” دجان اسلام می‌خواند.

وزارت بهداشت نیز  پیش‌تر به استانداری قم پیشنهاد داده که رفت و آمد به حرم، مسجد جمکران و اماکن زیارتی دیگر محدود شود

2 دیدگاه‌

Comments are closed.