توصیه محمد یزدی به افتضاحات مالی نسبت داده شده با لاریجانی: «بیش از این، گند آن را در نیاورید»

آخوند محمد یزدی

علی مطهری در واکنش به سخنان آخوند محمد یزدی در مورد فسادهای مالی آخوند صادق آملی لاریجانی گفت بهتر است بیش از این آبروی نظام را نبرید و به طور خصوصی صحبت کنید .

در پی حملات تند و هشدار دهنده آخوند محمد یزدی ، عضو شورای نگهبان، در یک سخنرانی در قم علیه آخوند صادق آملی لاریجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام،و رییس پیشین قوه قضائیه حکومت ایران به فساد اقتصادی و خیانت به رهبری در رسانه‌های حوزوی و داخلی ایران و هم چنین شبکه‌های اجتماعی بازتابی گسترده ای داشته و علی مطهری، نماینده مجلس، و همچنین مرتضی مقتدایی، عضو جامعه مدرسین حوزه، نیز از این سخنان انتقاد کرده‌اند.

علی مطهری، نماینده مجلس، در گفت و گو با وبسایت اعتماد آنلاین گفته است: «بهتر است روحانیون انتقادات‌شان را خصوصی مطرح کنند.مطرح شدن این صحبت‌ها در فضای رسانه‌ای آبروی نظام را به مخاطره می اندازد و بر روحیه مردم اثر می‌گذارد و شائبه رقابت بین آنها را ایجاد می‌کند.

در پی انتشار نامه تند و خشن آخوند یزدی در فضای اجتماعی و واکنش مردم به این نامه مدیر روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با انتشار بیانیه ای اعلام کرد سخنان منسوب به محمد یزدی سندیت ندارد و تنها مرجع اخبار مربوط به آیت‌الله یزدی وبسایت جامعه مدرسین است.

مرتضی مقتدایی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در انتقاد به سخنان آخوند یزدی گفته بود که این حرف‌ها باید در دوره ریاست صادق لاریجانی بر قوه قضائیه مطرح می‌شد؛ «اگر در آن زمان مطرح نشد و سکوت کردند، باید همیشه سکوت کنند».

به گزارش منابع خبری در تهران شماری از روزنامه‌های چاپ تهران نیز دیروز (شنبه) با عناوینی همچون صدا و سیما مواجهه با لاریجانی‌ها را کلید زدند. به این موضوع پرداخته بودند، و امروز(یکشنبه) نیز شماری از رونامه های داخلی ایران با تیترهایی مانند «پس‌لرزه‌های اظهارات جنجالی آیت‌الله یزدی» به بازتاب واکنش‌ها پرداختند.این در حالیست که بسیاری از رسانه‌های نزدیک به جریان اصولگرا به این موضوع نپرداخته‌اند».

تاکنون واکنشی از سوی صادق آملی لاریجانی به حملات اخیر منتشر نشده است.
آخوند صادق لاریجانی پس از ده سال ریاست بر قوه قضائیه به عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو گروه فقهای شورای نگهبان انتخاب شده است