توطئه رخنه یابی خرابکاران فلسطینی از غزه، برای آدم کشی در اسرائیل، شناسایی و خنثی شد

تروریست هایی که قصد رخنه یابی داشتند، انواع تسلیحات را با خود به همراه آورده بودند

نیروهای دفاعی اسرائیل در خط مرزی با غزه، توانستند یک توطئه دیگر رخنه یابی خرابکاران فلسطینی به داخل اسرائیل را خنثی کنند. در ظرف روزهای اخیر این دومین درگیری مسلحانه با افرادی می باشد که قصد داشته اند با رخنه یابی به داخل خاک اسرائیل، به کشتار اهای دست بزنند.

در جریان درگیری سپیده دم امروز (یکشنبه) یک چریک مسلح هنگامی که به جدار سیمی مرزی رسیده و قصد پاره کردن آن را داشت، هدف گلوله قرار گرفت و هلاک شد. ارتش اسرائیل به دنبال این رویداد، به سوی مواضع دیده بانی حماس در بخش شمالی نوار غزه، خمپاره شلیک کرد.

دو شب پیش نیز چهار تروریست فلسطینی که به انواع جنگ افزار مجهز بودند، قصد ورود به خاک اسرائیل و اجرای یک رشته عملیات آدم کشی داشتند. ابتدا یکی از آنان با پاره کردن جدار سیمی وارد خاک اسرائیل شد و سه تن دیگر در فاصله چند صد متری انتظار می کشیدند. علیرغم تاریکی شب، رصدبانان اسرائیل بلافاصله این رخنه یابی را شناسایی کردند و واحد ویژه ای خود را به آن نقطه رساند و در جریان آتشباری های متقابل، هر چهار تروریست کشته شدند. در کنار جسد این افراد مقادیر چهار قبضه تیربار و تعدادی آر پی جی و مهمات به دست آمد. این چهار تن به مقداری آذوقه و مواد انرژی زا و همچنین وسایل پانسمان زخم و کمک های اولیه مجهز بودند که نشان می دهد قصد داشتند مدتی در داخل خاک اسرائیل بمانند و به عملیات گسترده آدم کشی دست بزنند.

در یک رویداد دیگر، نیروهای امنیتی اسرائیل دو روز پس از آن که یک نوسرباز اسرائیلی در کرانه باختری، در ساعات تاریکی شب هدف ده ها ضربه چاقو از پشت سر قرار گرفت و جان باخت، قاتلان فلسطینی او را شناسایی و بازداشت کردند.

این دو تن، با نام های نصیر صالح ۲۴ ساله و قاسم عارف۳۰ ساله، در خانه های خود و هنگامی که در خواب بودند دستیگر گردیدند. این هر دو، اهل یک روستای فلسطینی به نام بیت کحیل بودند که در فاصله ده کیلومتری از محل سوء قصد قرار دارد. همسر یکی از این دو تن نیز به ظن یاری رسانی به تروریست ها بازداشت شد.

در شرق اورشلیم، امروز به مناسبت یاد روز ویرانی بیت المقدس یهود، ده ها هزار نفر در برابر دیوار ندبه، کتل همعراوی گرد آمده و به نوحه سرایی پرداخته اند. در همین حال، شماری از دینمداران یهودی خواهان زیارت صحن تپه مقدس هستند که مسجد الاقصی در گوشه جنوبی آن و مسجد عمر در مرکز آن قرار دارد. این محوطه در دوران باستان، صحن بیت المقدس یهود بوده است. اعراب مسلمان هشدار داده اند که نسبت به زیارت یهودیان ساکت نخواهند نشست.

هنگام تدوین این خبر، تنش زیادی در آن نقطه حکمفرما می باشد و نیروهای انتظامی اسرائیل می کوشند از بروز آشوب جلوگیری کنند.

نیروهای اسرائیلی در روستای فلسطینی نشین که دو تروریست قاتل نوسرباز اسرائیلی هنگام خواب، در آنجا دستگیر شدند