توهم یا نمایش؟؛ دستور تلفنی رئیسی برای تسریع در کنترل ویروس کرونا

به گزارش خبرگزاری حکومتی تسنیم، “ابراهیم رئیسی، امروز دوشنبه در تماس‌های تلفنی جداگانه با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استاندار خراسان رضوی ضمن پیگیری آخرین وضعیت بیماری کرونا در ایران و همچنین استان خراسان رضوی، بر استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود برای تسریع در کنترل بیماری، درمان و ارائه خدمات به بیماران تاکید و دستورات لازم را صادر کرد.”

ظاهرا آخوند رئیسی یا درک درستی از واقعیات ندارد و یا به دنبال تبلیغات و کارهای نمایشی است. گویی او نمی‌داند که با یک تماس تلفنی و صدور دستور، نمی توان فاجعه هولناک شیوع کرونا در ایران را تحت کنترل در آورد، که اگر چنین بود، پیش از او حسن روحانی، رئیس جمهور پیشین، این کار را زودتر از او انجام می‌داد.

تمام دنیا بر این واقعیت تاکید دارد که تنها چاره، واکسن است. فقط واکسیناسیون گسترده با واکسن‌های تایید شده و معتبر جهانی می‌تواند جوامع بشری را در برابر امواج ویروس کونا و به ویژه سویه خطرناک دلتا، تا حد زیادی محفوظ دارد.

این در حالی است که علی خامنه‌ای، رهبر جنایت پیشه جمهوری اسلامی، درست در موقعی که باید واکسیناسیون با واکسن‌های معتبر جهانی، به سرعت شروع می‌شد، ورود واکسن‌های معتبر آمریکایی و انگلیسی به ایران را ممنوع اعلام کرد و جان شمار زیادی از ایرانیان را با این دستور غیراخلاقی خود گرفت و وضعیت موجود را رقم زد. حال چگونه می توان با یک تلفن، ویروس را کنترل کرد؟