توهین دوباره صداوسیما حکومت ایران  به کردها:  کردها در زمان جنگ  گوشت خلبانان هلیکوپتر کبری را می خریدند

طی روزهای اخیر انتشار ویدیوی سخنان یک خلبان مهمان شبکه دو تلویزیون حکومت که در توهین به کردها گفته بود انان در زمان جنگ گوشت خلبانان هلیکوپتر کبری را خریداری می کردند ، در رسانه‌های اجتماعی با واکنش بیشماری روبه‌رو شد.

جلال محمودزاده،‌ نماینده مهاباد، در واکنش به انتشار سخنان یک خلبان در صداوسیمای حکومت  درباره “خرید گوشت خلبانان هلیکوپتر کبری در زمان جنگ” در کردستان اعتراض کرد.

این نماینده مجلس در نامه‌ای به عبدالعلی علی‌عسکری،‌ رییس سازمان صداوسیما رژیم ،‌ ضمن اعتراض به سخنان پخش شده مهمان یک برنامه تلویزیونی نوشت: «با کمال تعجب همه مردم کرد را با یک دید نگریسته و می‌گوید گوشت خلبان هلیکوپتر را کردها هر کیلو ۵۰۰ میلیون تومان می‌خریدند».

رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس این سخنان را “دروغ” خواند و از صداوسیما خواست در دعوت از مهمانانش که درباره مسائل مهم جامعه اظهارنظر می‌کنند، دقت کند.

مهمان این برنامه در پاسخ به سوالی گفت: « هنگامی که در کردستان ماموریت داشتیم تا پیشمرگه های کرد و مردم را سرکوب کنیم می‌گفتند گوشت خلبان کبری را کردها کیلویی ۵۰۰ میلیون تومان می‌خرند».

این نمایند مجلس نوشته است: صدا و سیمای حکومت که هزینه های آن از محل بیت المال تأمین می شود و متعلق به تک تک ایرانیان اعم از هر قوم ، نژاد و مذهبی می باشد ولی متاسفانه در طول چند سال گذشته به ویژه در سال جاری شاهد توهین های مکرر عوامل و مهمانان رسانه ملی به اقوام و مذاهب رسمی کشور هستیم این رفتارها نادرست و توهین به قوم های ایران و برخلاف امنیت و انسجام ملی همچنان ادامه دارد.

او افزود:  گوشت خلبان هلی کوپتر کبری را کُردها هر کیلو ۵۰۰ میلیون تومان می خریدند که این جمله نه تنها دروغی بیش نیست بلکه لازم است به این جناب خلبان که اگر از همکاران کُرد خود خبر ندارد یادآوری نماییم که جان باخته خالد حیدری اولین خلبان کشورمان در جنگ ت و در عملیات برون مرزی کشته شد کُرد و اهل سنت و از اهالی مهاباد بود.

او در ادامه خواستار برخورد با عوامل تهیه و پخش این برنامه و عذرخواهی از مردم سرافراز کُرد من بعد از پخش برنامه هایی که حاوی توهین به مذاهب و اقوام ایرانی می باشد جداً خودداری شود.