توییتر حساب های تلویزیون المنارحزب الله لبنان را تعلیق کرد

شبکه اجتماعی توییتر اکثر حساب های کاربری تلویزیون المنار گروه حزب الله لبنان را به حالت تعلیق درآورده است.

یک سخنگوی توییتر روز شنبه (۲ نوامبر) درباره علت این تصمیم به خبرگزاری فرانسه گفت: “توییتر جای سازمان های تروریستی و گروه های افراطی خشن نیست.”

بنا بر گزارش ها، حساب های کاربری المنار به زبان های انگلیسی، اسپانیایی و فرانسوی هم از دسترس خارج شده اما حساب های خاص برخی برنامه های این شبکه همچنان در دسترس است.

حزب الله می گوید که مدیران توییتر به علت “فشارهای سیاسی” اعضای کنگره آمریکا دست به این اقدام زده اند.

۴۸۰۰ حساب کاربری توییتر نزدیک به حکومت ایران بسته شد.شبکه حساب‌های ‘حامی جمهوری اسلامی ایران’ در فیسبوک و توییتر مسدود شد.توییتر حساب مقام‌های کوبایی را تعلیق کرد.

گروه حزب ‌الله به عنوان یک تشکل سیاسی در لبنان فعالیت دارد و دارای نمایندگانی در پارلمان این کشور است و در تعدادی از دولت‌های ائتلافی لبنان، عضویت داشته است اما دولت آمریکا سالهاست که حزب الله لبنان را یک گروه تروریستی می خواند و آن را تحریم کرده است.

حزب ‌الله لبنان – متحد استراتژیک ایران – در جنگ داخلی سوریه حضور دارد و نیروهایش در کنار نیروهای بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه در جنگ با مخالفان شرکت دارند.

توییتر در سال میلادی جاری اعلام کرد که چند هزار حساب کاربری تبلیغاتی و جعلی حکومت ایران را حذف کرده است.

این شبکه اجتماعی همچنین در ماه سپتامبر امسال چند حساب مقام‌های دولتی کوبا از جمله رسانه دولتی این کشور و دختر رائول کاسترو، رهبر حزب کمونیست را تعلیق کرد.

آن اقدام با واکنش اتحادیه صنفی روزنامه‌نگاران هوادار دولت کوبا مواجه شد که توییتر را به یک سانسور گسترده متهم کردند.

یک دیدگاه

  1. درمورد حکومت ددمنش و ستمگر وضحاک سید علی خامنه ای این ولایت من درآوردی وقیح نیز باید چنین کاری توسط توئیتر صورت بگیرد.

Comments are closed.