تیراندازی ماموارن حکومت به سوی مردم معترض در خوزستان

مردم خوزستان در اعتراض به بی آبی در این استان، جاده اصلی ورود به شهر را مسدود کردند. ماموران امنیتی حکومت به جای کمک برای تامین آب شرب آنان به روی‌شان تیراندازی کردند.

بر اساس فیلم ها و تصاویر منتشر شده در رسانه های اجتماعی ،شماری از مردم منطقه غیزانیه در اهواز برای اعتراض به قطع شدن آب، جاده اصلی این منطقه را مسدود کردند. اما ماموران به سمت معترضان تیراندازی کرده و یک کودک را مجروح کردند.
پیشتر نیز گزارش شده بود که در اوایل خرداد نیز تعدادی از کارگران معترض شهرداری منطقه ۶ اهواز در حمله نیروهای یگان ویژه مجروح شدند.

این کارگران در بخش خدمات شهردارى منطقه ۶ اهواز کار می کنند که در اعتراض به پرداخت نشدن حقوقشان طبق مصوبه شوراى عالی کار و همچنین پرداخت نشدن حقوق عقب‌افتاده خود در چند روز گذشته دست از کار کشیده‌اند.

بر اساس این گزارش، شهرداری اهواز برای تنبیه آنان تعدادی کارگر جدید را بر سرکار آورده که با اعتراض کارگران قدیمی مواجه شده است.

در این اعتراضات نیروهای یگان ویژه با درخواست علیرضا عالی‌پور، معاون خدمات شهری اهواز، به کارگران حمله و با سلاح‌های ساچمه‌ای تیراندازی کرده‌اند که در این درگیری، شماری از کارگران بر اثر شلیک گلوله‌های ساچمه ای مجروح شده و یکی از کارگران به نام رضا شریفی نیز بازداشت شده است.

مقام‌های حکومت اسلامی ایران، برخی از اعتراضات صنفی در ایران را “مشکوک” و “طراحی شده توسط دشمن” خوانده‌اند. در حالی که به علت شیوع کرونا و تعطیلی بسیاری از مراکز صنعتی و تولیدی در ایران و هم چنین عدم پرداخت حقوق و مزایای کارگران از سوی دولت، آنان به ناچار برای تامین معیشت خود و خانواده‌هایشان دست به اعتراض زده و خواهان باز پس‌گیری حقوق از دست رفته‌شان می‌باشند.