جارد کوشنر: رهبران ایران  بهتر است به جای ایجاد ناامنی در منطقه، به فکر بهبود زندگی مردم خود، باشند

جارد کوشنر مشاور ارشد رئیس جمهوری ایالات متحده،  پس از امضای توافق صلح بین اسرائیل با امارات و بحرین، در گفت و گو با  شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گفت:  با وجود اینکه ایران مردم فوق العاده‌ای دارد اما رهبران این کشور از دین به عنوان بهانه‌ای برای ایجاد اختلاف بین مردم استفاده می‌کنند  و بجای بهبود اقتصادی زندگی مردم خود، در منطقه بی‌ثباتی ایجاد می‌کنند.

جارد کوشنر افزود:‌ ایران امروز منزوی‌تر شده است و تا زمانی که پرزیدنت ترامپ در مقام ریاست جمهوری است، آن‌ها هیچ‌گاه به سلاح اتمی دست نخواهند یافت.

او در ادامه گفت:  مردم ایران بسیار فوق‌العاده‌ هستند، آنها فرهنگ و کشوری عالی با منابع طبیعی و تاریخی غنی دارند اما رهبران این کشور از دین بعنوان بهانه‌ای برای ایجاد اختلاف میان مردم استفاده می‌کنند تا در قدرت بمانند. این رهبران می‌خواهند به جای یکپارچگی اقتصادی که زندگی مردم را بهتر می‌کند، بی‌ثباتی ایجاد کنند.

کوشنر درباره تمایل پرزیدنت ترامپ برای مذاکره با ایران گفت: او حاضر به دیدار و گفت‌وگو با حکومت ایران است، ما بحث کرده و ایده‌هایی را مطرح می‌کنیم. او از خلاقیت برای ساخت آینده‌ای بهتر استقبال می‌کند. همین توافق صلحی که امروز امضا شد، یک نقطه عطف بود. در این روز مهم در کاخ سفید، نظاره‌گر رویدادی بودیم که کسی فکر نمی‌کرد امکان پذیر باشد. اگر ما شجاعت، چشم‌انداز و عزم لازم را داشته باشیم که به جلو حرکت کنیم، هر چیزی امکان پذیر است.

او در پایان افزود: امیدی که ما داریم این است که رژیم ایران، مخالفت خود با پیشرفت را متوقف کند؛ شاهد باشیم که جامعه خود را مدرن کند و به شهروندان خود حقوق و آزادی‌های بیشتری بدهد و کمک کند آینده بهتری برای برای نسل بعد بسازد. ما می‌توانیم به آن‌ها کمک کنیم.