جارد کوشنر مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ: مردم ایران صلح‌دوست هستند؛ اما رهبران حکومت  اسلامی به مردم ایران خیانت می کنند

جارد کوشنر مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ: مردم ایران صلح‌دوست هستند؛ اما رهبران حکومت  اسلامی به مردم ایران خیانت می کنند و در منطقه ناامنی و آشوب ایجاد می کنند.

جارد کوشنر مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ، در ارتباط با  واکنش‌های مقامات رژیم اسلامی ایران  به توافق تاریخی عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و امارات عربی متحده گفت: مردم ایران مردمی صلح‌دوست و تاجر مسلک هستند. آنها می‌خواهند تجارت کنند. آنها می‌خواهند بهتر زندگی کنند. اما [رهبران ایران] به جای آن، در حال تحریک در سراسر منطقه هستند و به آنان خیانت می کنند .

او در گفتگو با «گرتا ون ساسترن» از صدای آمریکا ،گفت:  حکومت ایران از طریق تفرقه‌‌افکنی وحمله به کشورهای منطقه ، پیش می‌رود. به همین دلیل نیاز به نیروهای تروریستی از جمله حزب الله دارد و به همین دلیل هم آنها  را تامین مالی می‌کنند؛ حماس را تامین مالی می‌کنند؛ هر کسی که یک گروه تروریستی جهادی باشد منابع تامین مالی‌اش را از حکومت ایران دریافت می‌کند».

مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ گفت: «اما اکنون، به لطف تلاش پرزیدنت ترامپ، … او صادرات نفت آنها را قطع کرد. می‌دانید که پس از آنکه پرزیدنت ترامپ کارش را در مقام ریاست‌جمهوری آغاز کرد، آنها روزانه ۲.۶ میلیون بشکه نفت صادر می‌کردند. اکنون این مقدار تقریبا به صفر رسیده است، که معنایش این است که اکنون منابع موجود برای تامین مالی تروریست‌ها در منطقه بسیار کمتر است».

جارد کوشنر تصریح کرد: «پس من به “مقامات ایرانی”می‌گویم که پرزیدنت ترامپ می‌خواهد با همه دوستی کند. او به جنگ‌ها خاتمه داده است و جنگی را آغاز نمی‌کند. اما او همچنان از موضع قدرت برخورد می‌کند. او دو هزار میلیارد دلار صرف بازسازی نیروهای نظامی ما کرده است؛ نیروهایی که در زمان روی کار آمدن او به شدت تحلیل رفته بودند. ما نیرومند ترین نیروهای نظامی جهان را داریم؛ اما مشخص است که ما از آن نیروی نظامی نیرومند برای از بین بردن تهدیدات تروریستی، و نیز برای برقراری صلح، استفاده می‌کنیم».

کوشنر  خطاب به مقامات حکومت ایران گفت: «اکنون زمان آن رسیده است که منطقه رو به جلو حرکت کند. بیایید قید و بند درگیری‌ها و اختلافات های گذشته را کنار بگذاریم. اکنون زمان آن است که مردم گرد هم آیند و صلح کنند. صلح چیز شریفی است. صلح چیز خوبی است. و اگر ما بخواهیم جهانی داشته باشیم که در آن همه بتوانند از فرصت اقتصادی برخوردار باشند تا زندگی آنها بهتر از زندگی والدین‌شان باشد، در آن صورت صلح چیز بسیار مهمی است».