جامعه بین‌المللی حقوق بشر خواهان نجات نسرین ستوده شد

شماری از نهادهای بین‌المللی مدافع حقوق بشر درباره نسرین ستوده که  از ۲۱ روز پیش به اعتصاب غذا دست زده و اکنون زندگی او در خطر جدی قرار گرفته ابراز نگرانی کرده و خواستار نجات زندگی او شدند.

جامعه بین‌المللی حقوق بشر IGFM  در فرانکفورت با استناد به اطلاعاتی که از نزدیکان این زندانی سیاسی ایرانی،کسب کرده اند  نسبت به زندگی وکیل برنده جایزه ساخاروف ابراز نگرانی عمیق کردند

نسرین ستوده که به تقاضای سایر زندانیان سیاسی و مدافعان حقوق بشر که از او خواسته بودند که به اعتصاب غذایش خاتمه دهد، پاسخ منفی داده و همچنان به اعتصاب غذا ادامه می‌دهد.او در  روزهای گذشته حدود شش کیلو کاهش وزن پیدا کرده است.

نسرین ستوده در اعتراض به شرایط غیر منصفانه و غیر عادلانه زندانیان توسط نیروهای امنیتی حکومت به رغم گسترش ویروس کرونا، در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده است.

مارتین لسنتین، سخنگوی هیئت رئیسه جامعه بین‌‌المللی حقوق بشر با تاکید بر وضعیت جسمی خطرناک نسرین ستوده گفت: «از جامعه بین‌المللی تقاضا داریم که برای آزادی این مدافع دلیر حقوق زنان بر رژیم ایران فشار بیشتری وارد آورد».

در روزهای گذشته نیز هزاران نفر در شبکه‌های اجتماعی آزادی نسرین ستوده را خواستار شدند. سازمان مدافعان حقوق بشر پشتیبانی خود را از چنین اقداماتی ابراز کرده است.

نسرین ستوده با طرح  اتهاماتی هم چون  “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” و “نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی” از سوی حکومت اسلامی در مجموع به ۳۳ سال حبس و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شده است و سه سال است که در زندان حکومت بسر می برد بر اساس قانون مجازات اسلامی، ۱۲ سال از حکم زندان خانم ستوده قابل اجراست.