جامعه کلیمیان تهران با انتشار بیانیه‌ای، آن چه را که “شهادت” قاسم سلیمانی خواند، به رهبر “تبریک و تسلیت” گفت


به دنبال انتشار پیام تهدید آمیز خامنه‌ای در مرگ قاسم سلیمانی، که در آن از جمله گفت که از این قتل به شدت انتقام گرفته خواهد شد، جامعه یهودیان ایران نیز ناچار شد با انتشار بیانیه‌ای، اطاعت کامل خود را نسبت به رژیم نشان دهد و در سوگ قاسم سلیمانی به نوحه سرایی بپردازد.

در بیانیه ای که بامداد امروز (آدینه) از قول “روابط عمومی انجمن کلیمیان تهران” انتشار یافت، آن چه که “شهادت سردار قاسم سلیمانی” نامیده شده، مورد تاکید قرار گرفته و تبریک و تسلیت گفته شده است.
در این بیانیه آمده است: «شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، دلاور مرد ایران‌زمین و فرمانده پرافتخار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به رهبر معظم انقلاب، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، کلیه هموطنان و مظلومان جهان تبریک و تسلیت می‌‌گوئیم».

رژیم ایران، در همه موارد پیشین نیز که به ستیز رژیم ایران علیه اسرائیل مربوط می شود، همیشه ناچار شده علیه اسرائیل و در حمایت از مواضع تجاوزکارانه رژیم، بیانیه صادر کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: « بی‌شک، دولت مردان خبیث آمریکا که با این عمل ددمنشانه، خط بطلانی بر حیات پرشرارت خود رقم زدند، به زودی قصاص خون پاک این سرباز رشید و سرافراز این مرز و بوم را پرداخت خواهند کرد اما پیش از آن، به طور قطع مشاهده خواهند نمود که ایران عزیز، مملو از سلیمانی‌ها است که با نیروی ایمان و مجاهدت، بساط ظلمِ شیطان بزرگ را از روی زمین محو خواهند نمود».

حکومت ایران، هر سال در روز برگزاری تظاهرات سازمان داده شده ای که تحت عنوان “روز قدس” در آخرین جمعه ماه روزۀ رمضان در ایران برگزار می شود، رهبران جامعه یهودیان ایران را وادار می کند در بخش مقدم راه پیمایی قرار گیرند و فریاد “مرگ بر اسرائیل” سردهند و پرچم ملی اسرائیل را پایمال کنند.

انتشار بیانیه‌هایی از این قبیل، در سوگ فردی که خواهان نابودی قبله یهودیان جهان بوده و هست، در واقع سند ورشکستگی رژیم ایران است که بر اقلیت های دینی فشار می آورد و آن ها را وادار می کند که به انتشار چنین بیانیه‌هایی دست بزنند.

 

6 دیدگاه‌

 1. درود.
  متاسفانه جامعه ی کلیمیان ایران به دو قسمت دولتی و غیر دولتی تقسیم شده اند. غیردولتی ها تکلیف و آرمانشان کاملا مشخص است اما دولتی ها انسانهای متزوری هستند که فقط بدنبال مقام و قدرتند. مساله به یک تسلیت گفتن ساده ختم نمیشود، بعضی از اعضای محدود همین انجمن، بسیاری از افراد مشتاق در گرویدن به شریعت یهود را یا یاری نمیکنند و یا اطلاعاتشان را در اختیار حکومت مستبد ایران قرار میدهند و همین امر باعث آزار و اذیت این افراد میشود.
  البته و قطعا متذکر میشوم که این تعداد در جامعه ی کلیمیان ایران بسیار محدود و انگشت شمار هستند.

 2. جامعه کلیمیان تهران بهتر بود که سالروز هولوکاست را گرامی میداشتند تا اینکه مرگ یک یهود ستیز (همچون هیتلر) را تسلیت بگویند.

 3. خیر به هیچ عنوان رژیم نماینده‌های جامعه کلیمیان را مجبور نمیکند . اصلا نماینده‌های جامعه ما را ما انتخاب نمیکنیم که کسی بخواهد مجبورش کند بیانیه بدهد . اینها فقط به اسم یهودی هستند . در ثانی وقتی نماینده ما در مجلس خودش لباس پاسداری میپوشد چه توقعی دارید ؟ جالب است بدانید یکی از پزشکان خصوصی خامنه‌ای نماینده کلیمیان در مجلس است . ثروتی غیر قابل شمارش دارد ، از سهام بیمارستان VIP تهران تا میلیاردها میلیارد ثروت که به خاطر همین بیانیه ها به دست آورده است . بقیه نماینده های انجمن کلیمیان تهران هم به همین شکل هستند حتی چند تن از راوها هم اینچنین هستند بعضی اوقات من فکر میکنم آخوند هستند تا راو .
  هیچ کدام را ما انتخاب نکردیم و خودجوش انتخاب شدند و ناگهان خودجوش میلیاردر شدند . ( نئوهاگانا ایران )

 4. نخیر.اتفاقا نماینده وطن دوست وباغیرت جامعه ی یهودیان ، در بسیاری موارد دیگر هم موضعگیری های بجا ومحکمی علیه استکبار جهانی وناعدالتی ها داشته است.
  الان سازمان ملل هم بسیاری از رفتارهای اسرائیل را غیرقانونی ومصداق اشغالگری می داند .آیا آنها هم درفشارجمهوری اسلامی هستند؟!

Comments are closed.