جانشین قاسم سلیمانی هشدار داده گفت: «انتقام خون او هنوز تکمیل نشده، ولی انتقامی “جوانمردانه” خواهد بود»

یک فرمانده ارشد سپاه پاسداران اعلام داشت که انتقام جویی از ایالات متحده در مورد هلاکت قاسم سلیمانی تکمیل نشده و ضربات بیشتری در راه خواهد بود. پاسدار اسماعیل قاآنی که پس از هلاکت قاسم سلیمانی به دست ارتش آمریکایی، فرماندهی سپاه قدس را تحویل گرفته، با عنوان کردن این تهدید، افزوده گفت: «دشمن در یک  اقدام ناجوانمردانه قاسم سلیمانی را شهید کرد اما نیروهای نیابتی ما در سراسر دنیا جوانمردانه دشمن او را خواهند زد» .

قاآنی توضیح نداد که منظور او از “انتقام جوانمردانه” چیست، ولی افزوده گفت: «دشمنان ما زبانی غیر از زور را نمی‌فهمند، از این رو باید در مقابل آنان مستحکم بایستیم؛ اگر ما به وظیفه خود به خوبی عمل کنیم همه تهدیدها قابلیت تبدیل شدن به فرصت را دارند».

حکومت ایران در حالی ایالات متحده را به قلدری متهم می سازد و آن چه را که “زبان زور” می نامد، نکوهش می کند، که خود با برپایی سپاه قدس و کشتن افراد در کشورهای دیگر، ماموریت دارد امکانات تسلط رژیم ایران بر همسایگان را فراهم سازد و آن چه را که “صدور انقلاب” می نامد، عملی کند.

همزمان یحیی رحیم صفوی، مشاور فرماندهی کل قوا نیز گفت: قطعا قوای آمریکا و متحدانش به‌زودی از منطقه غرب آسیا اخراج خواهند شد و در این منطقه ماندنی نخواهند بود.

یحیی  رحیم صفوی افزود : آنان قصد دارند با تحریم کالاهای اساسی آخرین فشار را بیاورند. اما بسیجیان و مردم ما ایستاده اند و کنار رهبری هستند

این مقام ارشد سپاه پاسداران  گفت: هنوز عراق ساختار قبیله ای دارد و همین نیروهای حشدالشعبی مورد حمایت ما که بیش از صد هزار نفرند و  پارلمان، مردم، دیگر قبایل و دولت آینده عراق،به کمک حمایت های گسترده سپاه دست و پای آمریکا را از آن کشور کوتاه خواهد کرد.

همچنین پاسدار محمدرضا نقدی معاون هماهنگ کننده سپاه پاسدارن نیز گفت: بزودی آمریکا و اسرائیل نقش پاسدار اسماعیل  قاانی فرمانده جدید نیروی قدس سپاه و ادامه دهنده راه قاسم در جبهه مقاومت و مقابله با توطئه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه را درک خواهند کرد.

پاسدار نقدی در تمجید از جانشین قاسم سلیمانی افزود: امروز پرچم نیروی قدس به دست کسی سپرده شده است که ۴۰ سال هم دوش و همرزم سلیمانی بوده و حتی یک لحظه هم جبهه را ترک نکرده است.