جان بولتون:بایدن در برابر ملایان ضعیف است.راه حل تغییر رژیم در ایران یا حمله نظامی است

روز گذشته(شنبه)جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی یادداشتی اعلام داشت که زمان تصمیم گیری درباره برجام فرا رسیده و باید در این باره اقدامی کرد.

کارشناسان امر بر این باور هستند که تلاش های اروپا برای زنده کردن برجام به جایی نخواهد رسید اما در عین حال نه تیم بایدن و نه جمهوری اسلامی حاضر نیستند پایان برجام را اعلام دارند و هر دو طرف مایل هستند که وانمود کنند که گویا همچنان امیدی برای رسیدن به توافق وجود دارد.

از سوی دیگر ادامه یافتن شرایط موجود به سود رژیم است چرا که از طرفی تند و تیزی تحریم هایی که توسط دولت ترامپ اعمال شده بود برطرف گردیده و از سوی دیگر رژیم راه های نظارت آژانس بر فعالیت های اتمی خود را مسدود کرده پس در نتیجه ادامه شرایط کنونی به سود آنهاست.

جان بولتون مشاور امنیت ملی اخ سفید در دوران ترامپ در یک گفتگوی رسانه ای عنوان کرد که ضعف و سستی بایدن در برابر ملایان برای رسیدن به توافق به هر قیمت سبب گردیده که ملاها خود را یکه تاز میدان بدانند و از سوی دیگر تحریم های فلج کننده توسط بایدن کاملا بی اثر گردیده تا حدی که رژیم قصد دارد با چین قرارداد های نفتی ببندد.

بولتون بر این باور است که راه حل این است که یا رژیم در ایران تغییر کند و ایالات متحده باید در اینباره به مردم ایران کمک کند و یا اینکه تاسیسات اتمی رژیم به طور کامل نابود شود.

نسخه کامل این گفتگو در اختیار شما همراهان گرامی قرار دارد: