جان بولتون:رژیم ملایان همچنان به برنامه اتمی ادامه خواهد داد مگر اینکه سقوط کند

جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در دولت ترامپ و همچنین سفیر ایالات متحده در دولت جورج بوش پسر در گفتگوی رسانه ای با شبکه خبری ایران اینترنشنال درباره مذاکرات تیم بایدن با رژیم اسلامی گفت که بازگشت احتمالی بایدن به برجام بسیار خطرناک است چرا که رژیم ملایان از برنامه اتمی خود دست بر نخواهد داشت و بازگشت به برجام احتمال جنگ تمام عیار را نیز افزایش خواهد داد.

بولتن ادامه سیاست فشار حداکثری بر رژیم اسلامی را امری درست دانست و گفت که ما میبینیم در ایران روزانه مردم حتی در شهرها و روستاها با این رژیم مقابله می کنند و بیش از گذشته مخالفت خود را ابراز می دارند و دولت بایدن باید آنها را در نظر بگیرد.

وی تنها عامل بازدارندگی را سقوط رژیم در ایران دانست و گفت در صورت سقوط رژیم مردم ایران که بیش از چهار دهه است که نتوانسته اند آزادانه انتخاب کنند به میدان خواهند آمد.

بولتن در این باره که اگر رژیم سقوط کند آیا بحران قدرت و جایگزینی پیش خواهد آمد یا خیر گفت که بر این باور است که مردم در داخل کشور خود خواهند توانست نیروی جایگزین را تشکیل دهند.

بولتن درباره بروز یک جنگ تمام عیار میان اسرائیل و رژیم ایران ابراز تردید کرد با این وجود هرگونه بازگشت بایدن به برجام را عاملی دانست که احتمال درگیری نظامی را افزایش خواهد داد.

نسخه کامل گفتگو با جان بولتن: