جان بولتون: ایران از زمان انقلاب بهمن ۱۳۵۷ تاکنون  بانک مرکزی تروریسم جهانی بوده است

وزارت خارجه آمریکا در سال های اخیر در گزارش های سالانه خود همواره از ایران به عنوان بزرگترین دولت حامی تروریسم در جهان یاد کرده است

از اظهارات مقامات ارشد امریکایی چنین برمی‌آید که دولت ترامپ سیاست جدید راهبردی خود را بر اساس مقابله با تروریسم حکومت جمهوری اسلامی بنا نهاده است جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید هم می گوید که ایران از زمان انقلاب بهمن ۱۳۵۷ تاکنون  بانک مرکزی تروریسم جهانی بوده است.

جان بولتون که راهبرد ملی برای مقابله با تروریسم را تشریح می‌کرد گفت  گروه‌های تروریستی اسلام گرای افراطی مهمترین تهدید فراملی برای آمریکا و منافع خارجی آمریکا هستند.

وی با اشاره به این راهبرد که تمرکز آن روی ایران است گفت ایالات متحده همچنین با تهدید های ایران رو به روست که به اعتقاد او بانک مرکزی تروریسم جهانی کشور ایران می‌باشد.

وزارت خارجه آمریکا در سال های اخیر در گزارش های سالانه خود همواره از ایران به عنوان بزرگترین دولت حامی تروریسم در جهان یاد کرده است  در گزارش وزارت امور خارجه آمریکا در سال ۲۰۱۷ که ۲۸ شهریور امسال در ۴۸ صفحه منتشر شد آمریکا می گوید ایران و گروه های نیابتی مورد حمایت ایران مسئول دمیدن و آتش خشونت در افغانستان- بحرین- عراق- لبنان و یمن هستند.

بر اساس این گزارش جنگجویان ایرانی و شبه نظامیان مورد حمایت جمهوری اسلامی نظیر گروه حزب الله لبنان از جنگ سوریه با دل و جرات بیشتری بیرون آمده و تجربیات رزمی با ارزش کسب کردند که قصد دارند در جاهای دیگر از آن استفاده کنند.

جان بولتون در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحریم‌های آمریکا به ویژه از روز۱۳ آبان امسال گفت هدف این است که هیچگونه استثنایی در زمینه خرید نفت از ایران برای کشورهای دیگر قائل نشویم تا احتمالا فروش نفت ایران را به صفر برسانیم.

قرار است دور دوم تحریمها که صنعت نفت ایران را هدف قرار می دهد از روز ۱۳ آبان به مرحله اجرا درآید.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز در چهارم مهر شدیدا به کشورهای جهان هشدارداد که با تحریم های ایالات متحده علیه تهران همراهی کنند یا اینکه با پیامدهای وخیمی روبرو خواهند شد.

2 دیدگاه‌

  1. جدای عملیات تروریستی بین المللی که همیشه در حال انجام بوده است در مدت چهل سال – جمهوری جعلی اسلامی ایران ملت خودش را کاملاخفه کرده و شکنجه میکند و هم اکنون نیزدربهای فرار ونجات را بروی حداقل هشتاد میلیون نفربسته است و مجبورند که تحت سلطه رژیم منحوس شب را با فلاکت به صبح برسانند و دم هم نزنند که جایشان درزندان خواهد بود یعنی روبروشدن با دوزندان واقعی درزندگی. تغییر رفتاریا خودرژیم ظالم آرزوی هر آزادهخواه ایرانی است.

  2. پول نفت فقط برای اهداف آشوبگران حکومت ایران در منطقه و کل دنیا – حکومت آخوندی اگه پول نفت نداشته باشه هیچی نیست دیگه نیروهای خودشون هم ازشون اطاعت نخواهند کرد

Comments are closed.