جان بولتون: تحریم‌ها تاثیر قابل توجهی بر اقتصاد و افکار عمومی ایرانی‌ها گذاشته است

بولتون: فعالیت‌های ایران در منطقه همچنان خصمانه است

جان بولتون مشاور امنیت ملی دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفته است که بازگشت تحریم‌های ایالات متحده، تاثیر قابل توجهی بر اقتصاد و افکار عمومی در ایران داشته و بیشتر از آن چیزی بوده که ایالات متحده انتظار داشته است.

آقای بولتون که برای یک دیدار رسمی سه روزه به اسرائیل سفر کرده، که مشورت درباره موضوعات مربوط به ایران یکی از اهداف آن اعلام شده است. مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا به خبرگزاری رویترز گفته است اثر بازگشت تحریم‌‌ها بیشتر از آن چیزی است که پیش‌بینی می‌شده است.

مشاور امنیت ملی آمریکا گفته است: “اجازه بدهید روشن بگویم، تحریم‌هایی که ما فکر می‌کنیم در حال حاضر تاثیر قابل توجهی بر اقتصاد ایران و در واقع، افکار عمومی ایرانی‌ها گذاشته است… تصور می‌کنم این اثرات خصوصا تاثیر تحریم‌های اقتصادی بیشتر از آن چیزی است که ما انتظار داشتیم”.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در دیدار سه روزه خود از اسرائیل، گفتگوهای مفصلی با بنیامین نتانیاهو به عمل آورد و همچنین به دیدار پرزیدنت ریولین رئیس جمهوری رفت. در همه این دیدارها لزوم بیرون راندن نیروهای مسلح حکومت ایران از سوریه مورد تاکید قرار گرفت.

جان بولتون گفته “فعالیت‌های ایران در منطقه همچنان خصمانه است. آنچه در عراق انجام می‌دهند، آنچه در سوریه انجام می‌دهند، آنچه با حزب‌الله در لبنان انجام می‌دهند و کارهایی که در یمن می‌کنند و همین طور تهدیدی که درباره تنگه هرمز کرده‌اند”.