جان بولتون خطاب به آیت الله ها در تهران:ما شما را زیر نظر داریم و سراغ شما خواهیم آمد

وی افزود کسانی که بعد از روز ۴ نوامبر به تجارت با ایران ادامه دهند باید منتظر پیامدهای ناگواری باشند

جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید سه شنبه دیروز در سخنانی گفت که اگر ایران علیه آمریکا و متحدانش اقدام کند با پیامدهای جدی آن روبرو خواهد شد.

جان بولتون  همچنین درمورد پیامدهای ناگوار ادامه تجارت با ایران هشدار داد.

به گزارش رسانه های آمریکا جان بولتون در نشست سالانه گروه متحد علیه ایران گفت روزهای  مصونیت تهران و متحدان آن تمام شده است رژیم آدمکش ایران و حامیان آن با پیامدهای جدی روبرو خواهند شد.

بگذارید پیام امروز من روشن باشد ما شما را زیر نظر داریم و سراغ شما خواهیم آمد.

این اظهارات در حالی مطرح میشود که  خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران روز سه‌شنبه ویدئویی در توییتر منتشر و ساعتی بعد پاک کرد که در آن پایتخت های عربستان و امارات تهدید به حمله می‌شدند.

این واکنش به حمله خونین رژه روز شنبه سپاه در شهر اهواز بود که حداقل ۲۵ کشته و ۶۰ زخمی برجای گذاشت.

داعش مدعی انجام این حمله شد اما مقام‌های ایرانی بدون نام بردن از گروهی مشخص متحدان آمریکا در منطقه را مقصر این حمله دانستند.

یک روز پیشتر آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی گفت حمله اهواز کار عواملی است که دستشان در جیب سعودی و امارات عربی است.

در ویدئویی که خبرگزاری فارس منتشر کرد تصاویر آرشیوی از حملات قبلی موشکی سپاه نشان داده میشود و بعد تصویر گرافیکی از نشانه گرفتن دوربین تفنگ به سوی ابوظبی و ریاض دیده می‌شود  این ویدئو با صدای علی خامنه‌ای پخش می‌شود که قبلا گفته است دوره بزن دررو گذشته است.

پیشتر در روز دوشنبه حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در مراسم تشییع جنازه قربانیان در اهواز گفته بود به مردم ایران قول می دهیم که واکنش ما به این حمله تروریستی پشیمان کننده نابودگر و ویران کننده باشد.

جان بولتون در مورد تجارت با ایران هشدار داد و گفت ما اجازه نمیدهیم اروپا یا هیچکس دیگری تحریم‌های ما را دور بزند.

وی افزود کسانی که بعد از روز ۴ نوامبر به تجارت با ایران ادامه دهند باید منتظر پیامدهای ناگواری باشند.

آمریکا در این روز باقی تحریم های معلق شده بر اساس برجام را احیا خواهد کرد که شامل صادرات نفت می شود.

او در هشداری به رهبران ایران گفت به گفته ملاها در تهران ما شیطان بزرگ هستیم برای همین تصور می‌کنم که مرا جدی خواهند گرفت وقتی می‌گویم اگر بر علیه ما یا متحدان ما یا شرکای ما اقدام کنید اگر به شهروندان ما آسیب برسانید اگر به دروغ گفتن تقلب و فریب دادن ادامه دهید بله باید یک هزینه جهنمی بپردازید.

جان بولتون که از چهره های تندرو دولت ترامپ می باشد گفت آیت‌الله ها یک  گزینه‌ دارند ما راهی را به سوی یک آینده موفق برای مردم ایران ترسیم کرده ایم راهی که مردم ایران شایسته آن هستند مردمی که مدت‌های مدید تحت یک رژیم ستمگر رنج کشیدند.