جان بولتون: فلسطینی ها یک کشور نیستند. مهارکردن رژیم ایران باید ادامه یابد

جان بولتون نسبت به سخنانی دایر بر اینکه ایالات متحده نیز باید موجودیت کشوری را به نام فلسطین بپذیرد، گفت که چنین کشوری وجود ندارد

مشاور امنیت ملی کاخ سفید، جان بولتون در یک سخنرانی، گروه های تروریستی و خشونت طلب فلسطینی را مورد حمله لفظی شدیدی قرارداد و تاکید کرد که برخلاف ادعای سران فلسطینی، چیزی به نام کشور فلسطینی وجود ندارد.

جان بولتون نسبت به سخنانی دایر بر اینکه ایالات متحده نیز باید موجودیت کشوری را به نام فلسطین بپذیرد، گفت که چنین کشوری وجود ندارد. او این سخنان را در هنگام بحث درباره لغو پیمان مودت ایالات متحده با ایران بیان داشت – پیمانی که در دوران شاه فقید ایران امضا شده بود و مقامات آمریکای اکنون می گویند که از چهل سال پیش، رژیمی در ایران به روی کار آمده که هرگز به این پیمان پایبند نبوده و بنا بر این لزومی ندارد که ایالات متحده خود را نسبت به آن متعهد بداند.

در حکم دیوان بین المللی گفته شده که ایالات متحده می تواند به تحریم ها ادامه دهد، ولی باید تحریم های دارویی و خوراکی را متوقف سازد. همچنین به حکم این دادگاه، نمی توان پروازهای غیرنظامی به ایران و از ایران را مورد تحریم قرار داد.

حکومت ایران صدور این حکم را یک موفقیت بزرگ برای خود تلقی کرده و این در حالی که حکم دادگاه، تحریم های اصلی را که همانان جلوگیری از فروش نفت ایران می باشد، شامل نمی شود.رژیم اسلامی ایران در حالی به دیوان بین المللی لاهه علیه ایالات متحده شکایت برد و با استناد به پیمان مودتی که در دوران شاه امضا شده بود، علیه از سرگیری تحریم های اقتصادی از جانب ایالات متحد داد خواهی کرد، که خود رژیم در نخستین سال اعلام موجودیت خود، سفارت آمریکا در تهران را به اشغال درآورد و ۵۲ دیپلمات آمریکایی را به گروگان گرفت و نه فقط مفاد پیمان دوستی را زیرپا گذاشت، بلکه شدیدا به موازین جهانی و قوانین بین المللی بی اعتنایی کرد و هنوز هم با گذشته سی و نه سال از آن جریان، نسبت به آن افتخار می کند.

آگاهان می گویند که بی تردید، چنین واقعیتی در برابر چشمان قضات دادگاه قرار نداشته است.

یک دیدگاه

  1. این مرد بزرگ همیشه حرف من را می زند خدا به ایشون برکت بده اقای جان بولتون را خدای اسرائیل به قدرت برگرداند چرا که از ماهیت درونی ایشان در مقابله با حکومت شرور جمهوری اسلامی ایران با خبر بود جدیت جان بولتون در مقابل حکومت شرور ایران قابل ستایش و بی نظیر است خدا قوت برادر جان بولتون عزیز . همیشه موفق و معید باشی فلسطین ساخته تفکرات جمهوری اسلامی ایران است وبس و اسرائیل حق و حقیقتی انکار ناپذیر است خدا قوت .

Comments are closed.