جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید از اخراج سفیر جمهوری اسلامی در کشور آلبانی خبر داد

جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید از اخراج سفیر جمهوری اسلامی در کشور آلبانی خبر داد.

جان بولتون شب گذشته چهارشنبه با انتشار توئیتی در توئیتر شخصی خود نوشت: «”ایدی راما” نخست وزیر آلبانی، سفیر ایران را اخراج کرد» و به رهبران ایران هشدار داد که حمایت آنها از تروریسم تحمل نخواهد شد.

گزارش‌ها حاکی است که آلبانی سفیر ایران و یک دیپلمات ایرانی را به ظن فعالیت‌های غیرقانونی که امنیت کشور را به خطر انداخته، اخراج کرده است.

در ماه‌های گذشته دو طرح تروریستی جمهوری اسلامی که قرار بود در خاک اروپا اجرایی شود برملا شده و دیپلمات‌های جمهوری اسلامی در دانمارک و اتریش بازداشت شدند.

جمهوری اسلامی در اقدام تروریستی دیگری قصد داشت در محل تجمع نشست سیاسی سازمان مجاهدین خلق  در حومه پاریس اقدام به بمب گذاری کند که این طرح تروریستی نیز پیش از اجرایی شدن توسط سازمان های اطلاعاتی فرانسه و نیروهای پلیس متوقف شد.

در اقدام تروریستی دیگری جمهوری اسلامی قصد داشت اعضای گروه سیاسی «الاهواز» را در خاک دانمارک ترور کنند که نیروهای امنیتی و نظامی کشور دانمارک این طرح تروریستی را نیز خنثی کردند.

جان بولتون در ادامه توئیت خود نوشت: «ما با نخست وزیر آلبانی و مردم آلبانی برای ایستادن در برابر رفتار بی‌پروای ایران در اروپا و در سراسر جهان ایستاده ایم.»

روز گذشته همچنین بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در سخنان خود به طرح های تروریستی جمهوری اسلامی در خاک اروپا و نقش سازمان های اطلاعاتی و امنیتی اسرائیل در برملا شدن و شکار کردن این طرح‌های تروریستی در خاک اروپا اشاره کرد و گفت: «از چند عملیات تروریستی طرح‌ریزی شده توسط رژیم ایران در اروپا و نیز چهل حمله تروریستی بزرگ دیگر در سراسر جهان جلوگیری کردیم.»

جمهوری  اسلامی همواره در طول چند دهه گذشته دست به ترور مخالفان سیاسی خود در خاک اروپا زده است.

نمونه های بارز آن قتل زنده یاد شاپور بختیار- عبدالرحمان قاسملو- فریدون فرخزاد و دیگر فعالین سیاسی بوده و در مواردی نیز مانند ترور رستوران میکونوس در دادگاه‌های اروپا محکوم شده، اما دولت‌های اروپایی همواره به خاطر منافع مالی و تجاری که با جمهوری اسلامی داشته اند، از اعمال تروریستی سران جمهوری اسلامی در اروپا چشم‌پوشی کرده اند.

اما اکنون آنچنان که پیداست، دولت‌های اروپایی سیاست دیگری را در پیش گرفته اند، چرا که می‌بینند بار دیگر جمهوری اسلامی در خاک اروپا با پوشش دیپلماتیک از سفارت خانه های خود و دیپلمات‌های حاضر در آنجا برای ترور و خشونت و ناامنی در خاک اروپا استفاده می‌کند.

یک دیدگاه

  1. حواستان به فعالیتهای کثیف ماموران جموری اسلامی ایران در کشور خوب ودوست داشتنی سوئد نیز داشته باشید که تعدادی زیادی در حال فعالیتهای ضد بشری در آنجا هستند.

Comments are closed.