جان بولتون هشدار داد:واکنش به حمله شیمیایی سوریه به مراتب شدیدتر از گذشته خواهد بود

گزارش‌ها حاکیست دولت سوریه و متحدانش برای بازپس‌گیری ادلب آخرین منطقه ای که به طور گسترده در کنترل شورشیان قرار دارد آماده می شوند

مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ هشدار داده است که آمریکا و متحدانش به استفاده از سلاح شیمیایی توسط حکومت سوریه واکنشی به مراتب شدیدتر از گذشته نشان خواهند داد.

به گزارش رویترز جان بولتون مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا گفته است کشورش در کنار فرانسه و بریتانیا به این نتیجه رسیدند که اگر دولت سوریه بار دیگر اقدام به استفاده از جنگ‌افزار شیمیایی کند با واکنشی به مراتب شدیدتر در مقایسه با واکنش‌های نظامی پیشین روبرو خواهد شد.

فرانسه و بریتانیا متحدان آمریکا در کنار واشنگتن به حمله شیمیایی سوریه  واکنش نظامی نشان دادند.

به گفته جان بولتون  ما تلاش کردیم این پیام را به شکل روشنی ارسال کنیم اگر جنگ افزار شیمیایی برای سومین بار استفاده شود واکنش به آن به مراتب قوی‌تر از گذشته خواهد بود.

مشاور ترامپ افزوده می توانم بگویم با بریتانیا و فرانسه رایزنی کردیم این کشورها در دومین حمله آمریکا به مراکز دولتی سوریه شرکت کرده بودند و آنها هم موافق هستند که به کارگیری مجدد سلاح شیمیایی با واکنش به مراتب قوی تری روبرو خواهد شد.

پیش از این سفارت روسیه در بیانیه گفته بود ما در مورد انجام احتمالی هر اقدام خشونت بار بدون مدرک و غیرقانونی در سوریه به مقام‌های آمریکایی هشدار داده ایم.

افزایش تنش‌ها در سوریه هم که هم به نفع  هیچ کشوری نیست.

سخنان تازه جان بولتن در حالی مطرح شده که گزارش‌ها حاکیست دولت سوریه و متحدانش برای بازپس‌گیری ادلب آخرین منطقه ای که به طور گسترده در کنترل شورشیان قرار دارد آماده می شوند.