جان بولتون گفت: ما خواستار تغییر گسترده در رفتار رژیم ایران هستیم در غیر این صورت با تحریم های بیشتری مواجه می شوند

مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت: ما خواستار تغییر گسترده در رفتار رژیم ایران هستیم در غیر این صورت با تبعات و تحریم های بیشتری مواجه می شوند

مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز یکشنبه گفت تصمیم رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا به خروج از توافق جامع هسته ای موسوم به برجام که در سال ۲۰۱۵ بین ایران و قدرت های جهانی امضا شد تأثیر عمیقی بر ایران و کل منطقه داشته است.

جان بولتون که با شبکه خبری فاکس نیوز درباره سخنرانی روز سه‌شنبه پرزیدنت ترامپ در سازمان ملل متحد گفت و گو می کرد افزود اما تلاش ایران برای تحمیل سلطه  خود بر خاورمیانه کشورهای منطقه را مختل کرده است.

وی با بیان اینکه  بخشی از سخنرانی رئیس جمهوری آمریکا در نشست سران مجمع عمومی سازمان ملل به تهدید هسته ای ایران و کره شمالی اختصاص دارد گفت تحریم‌های بیشتری علیه تهران در راه است.

جان بولتون در پاسخ به اینکه رابطه آمریکا و ایران به کجا میرسد گفت تحر یم‌های قبلی و تحریم‌های ماه نوامبر تاثیرات چشمگیر اقتصادی و سیاسی در داخل ایران خواهد داشت و این همان است که ما می‌خواهیم.

جان بولتون اضافه کرد  ما خواهان تغییرات چشمگیر و عمده در رفتار رژیم ایران هستیم و اگر آنها به این تغییرات تن  ندهند با پیامدهای بیشتری روبرو خواهند شد چرا که ما موارد بیشتری را برای تحریم و راههای دیگری برای اعمال حداکثر فشار بر رژیم ایران پیدا خواهیم کرد.

مشاور پرزیدنت ترامپ در بخش دیگری از اظهارات خود به رفتارهای ایران در منطقه اشاره کرد و گفت تحولات سوریه نشان می‌دهد تهدیدات ایران نه تنها در زمینه هسته‌ای بلکه در حوزه منطقه خاورمیانه نیز همچنان ادامه دارد.

آقای بولتون اول اردیبهشت و در نشست خبری پس از دیدار با یک مقام ارشد روسیه گفته بود هدف ایالات متحده بازگشت فشار و تحریم بر جمهوری اسلامی و در واقع بازگشت به دوران قبل از توافق هسته ای موسوم به برجام است.

پرزیدنت ترامپ ۱۸ اردیبهشت اعلام کرد ایران با ادامه برنامه موشکی بالستیک و رفتار بدخواهانه خود در خاورمیانه روح توافق هسته ای را نقض می کند و به همین دلیل آمریکا از آن خارج می شود.

وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا مایک پمپئو نیز خرداد ماه با اعلام ۱۲ شرط آمریکا  برای رسیدن به توافق جدید با تهران آمادگی امریکا را برای گفتگو با رژیم اسلامی اعلام کرده بود.

 

یک دیدگاه

  1. hello dear Netanyahu!
    I am from Iran, for 15 years old of my 31 years old ago, I was in a gambling for reopening the embassy of Israel and the United States with all of my interests, my wealth,
    my health and my dignity, only in the way of God, you,and radis.org.

Comments are closed.