جان کری میگوید: دیدارهایم با ظریف، پیش از بیرون آمدن آمریکا از توافق هسته ای صورت گرفته است

جان کری همیشه در برابر رژیم اسلامی کوتاه آمده است و بر خلاف آنچه که می گوید با ظریف ملاقات نکرده اما با او در ارتباط بوده و توصیه های لازم را به او نموده است

جان کری وزیر پیشین امور خارجه آمریکا که پیشتر گفته بود در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ چندین بار با محمدجواد ظریف وزیر خارجه آمریکا ایران دیدار کرده است می گوید این دیدارها پیش از بیرون آمدن آمریکا از توافق هسته ای صورت گرفته است جان کری در گفتگو با شبکه سی ان ان که مهرماه منتشر شد در اشاره به انتقادهای دونالد ترامپ به موضع‌گیری‌های سیاسی خود گفت دولت دونالد ترامپ نمی خواهند من حرف بزنم مسئله جداگانه است اما من به شما می‌گویم که از زمان خارج شدن رئیس جمهوری از توافق هسته ای با هیچ ایرانی دیدار و گفتگو نکردم.

جان کری ۲۲ شهریور در یک گفتگوی رادیویی گفته بود که در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ سه یا چهار بار در کشور های مختلف با محمدجواد ظریف دیدار داشته و سعی کرده است از خلال صحبت‌ها بفهمد که ایران برای ایجاد تغییرات مثبت در خاورمیانه از جمله یمن و سوریه حاضر است چه کارهایی انجام دهد.

به دنبال این اظهارات دونالد ترامپ این اقدام آقای کری را غیرقانونی خواند و مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا آن را ناشایست و بی‌سابقه توصیف کرد.

سخنگوی جان کری هم زمان به واکنش به موضع گیری آقای پمپو گفته بود که وزیر خارجه سابق آمریکا شرح دیدارهای خود با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی را با مایک پمپئو در میان گذاشته بود.

جان کری در گفتگو با شبکه خبری cnn ضمن تأکید بر اینکه این دیدارها پیش از خروج آمریکا از توافق هسته ای با ایران صورت گرفته بار دیگر لغو برجام را مورد انتقاد قرار داد و گفت که به باور او خروج از این توافق به منزله از دست دادن بهترین گزینه بود و توضیح داد که آمریکا می‌توانست از ماندن در برجام به عنوان اهرم استفاده کند و کشورهای دیگر را برای همکاری با خود ترغیب نماید

ناظران بی‌طرف می گویند جان کری همیشه در برابر رژیم اسلامی کوتاه آمده است و بر خلاف آنچه که می گوید با ظریف ملاقات نکرده اما با او در ارتباط بوده و توصیه های لازم را به او نموده است

3 دیدگاه‌

 1. این مرد بی درایت در زمان تصدی خود بعنوان نماینده سیاسی ابر قدرت دمکراتیک جهان و بعد از آن بعنوان عدول کننده و شاید خیانت به ارزشهای کشور ارزشمند خود به کرنش در مقابل منفورترین فرد از مجموعه نالایق و جنایتکار حاکم و غاصب ایران افتاد و داشت با رئیس جمهور باصطلاح جایزه نوبل گرفته خود قلدریهای آخوند که چهل سال است مرگ بر امربکا گفته پرچم امریک سوزانده و به پرسنل و منافع امریکا جسورانه تعرض کرده را تثبیت میکرد،. جرم او بسی نابخشودنی است.

 2. جان کری متعلق به همان مجموعه ای است که حکومت پادشاهی ایران را بر انداختند. اینان از اعتماد شاه ایران سو استفاده کردند، هویزر را به ایران فرستادند و ارتش ایران را تسلیم جنایتکاران شعبه اخوان المسلمین ایرانی کردند.
  چهل سال است که اینان بدترین رفتار را نسبت به آمریکا انجام می دهند. بیاد بیاوریم انفجار ظهران را، انفجار آمیا را، فتنه گری ها در مرز اسرائیل را. آیا حاکمان آمریکا همه این جنایات و فتنه گری ها را نمی بینند، بگذریم از جنایاتی که در داخل ایران مرتکب می شوند.
  اگر همین فردا آقای ترامپ به هر دلیلی رییس جمهور آمریکا نباشد، چه ضمانتی است که دوباره ایادی کارتر بر مسند کار ننشینند و دوباره رژیم فاشیستی را تقویت نکنند.
  تنها و تنها این اسراییل و سیاستمداران دانای آن هستند که ماهیت تبهکار خمینی و پیروانش را می دانند.
  تاریخ ثابت کرده است که فاشیسم به خودی خود استحاله نمیشود. هیتلر در المان ، موسیلینی در ایتالیا، قذافی در لیبی را بیاد آوریم. اینان تا آخرین لحظه عمرشان به جنایت علیه بشریت ادامه دادند و با روز و قدرت ارتشهای مهاجم به زباله دان تاریخ رفتند.
  رژیم فاشیستی اسلامی را برا ندازید تا دنیا روی آرامش ببیند.

Comments are closed.