جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان کورونا در ایران:قربانیان کورونا به ۱۸ هزار نفر نزدیک شد

امروز چهارشنبه سخنگوی وزارت بهداشت رژیم اعلام نمود که  در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۵ نفر دیگر جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا از دست دادند.

به این ترتیب بر اساس آمار رسمی رژیم تعداد جان‌باختگان کرونا در ایران به ۱۷ هزار و ۸۰۲ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری روز چهارشنبه، ۱۵ مرداد، در گزارش روزانه خود، همچنین از ثبت ۲۶۹۷ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور خبر داد.

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم همچنین افزود: «۴۱۲۹ نفر از بیماران کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری‌اند.»

او تعداد کل بیماران بهبودیافته را که از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند، ۱۷۴ هزار و ۹۳۲ نفر اعلام کرد.

بر همین اساس، تاکنون ۳۱۷ هزار و ۴۸۳ نفر در ایران به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند.

خانم لاری روز گذشته وضعیت ۱۷۰ شهرستان در کشور را قرمز اعلام کرده بود.

با وجود روند افزایشی مبتلایان و قربانیان کورونا در ایران رژیم همچنان اصرار دارد که مراسم عزاداری محرم برگزار گردد و همچنین آزمون کنکور نیز در موعد مقرر برگزار شود.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، استان‌های مازندران، تهران، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.

او افزود در استان‌های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، قم، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد نیز وضعیت هشدار گزارش شده است.

آمار رسمی جان‌باختگان کرونا در ایران نه تنها مورد تایید نهادهای مستقل نیست، که حتی بعضی از مقامات جمهوری اسلامی هم آن را مورد تردید قرار داده‌اند، و برخی منابع از چند برابر بودن شمار مرگ و میرها سخن گفته‌اند.

در همین حال، معاون آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پزشکی می‌گوید از میان شش هزار نیروی سلامت در تهران که به کرونا مبتلا شده‌اند، بیش از ۱۵۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

علیرضا سلیمی در نشستی مجازی تاکید کرد که شرایط برای کادر درمان به ویژه در تهران حادتر شده و آمار ابتلا در میان نیروهای این بخش خدمت‌رسانی بسیار زیاد است.

چند روز پیش، رئیس بیمارستان سینای تهران از ابتلای یک سوم کادر پزشکی، پرستاری و خدمات این مرکز درمانی خبر داده بود.

آقای سلیمی همچنین از شهروندان خواست رعایت دستورالعمل‌هایی مانند شست‌وشوی دست و زدن ماسک را جدی بگیرند و از شرکت در مراسم عروسی و عزا خودداری کنند.

این توصیه‌ها از سوی برخی مسئولان در حالی مورد تاکید قرار می‌گیرد که نگرانی‌ها درباره شیوع بیشتر کرونا در ایام محرم، به دلیل برگزاری مراسم عزاداری عمومی، در حال افزایش است.