وزیر خارجه بریتانیا از پیشنهاد ظریف برای تبادل زندانیان بین دو کشور انتقاد کرد

آقای  هانت پیشنهاد تبادل نازنین زاغری شهروند ایرانی بریتانیایی  با نگار قدس کنی یک زن ایرانی زندانی در استرالیا را رد کرد

جرمی هانت وزیر خارجه بریتانیا از پیشنهاد محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران برای تبادل زندانیان بین دو کشور انتقاد کرد.آقای  هانت پیشنهاد تبادل نازنین زاغری شهروند ایرانی بریتانیایی  با نگار قدس کنی یک زن ایرانی زندانی در استرالیا را رد کرد و گفت که جمهوری اسلامی انسان‌های بی‌گناه را زندانی و از آنان به عنوان اهرم فشار استفاده می‌کند.

در همین حال محمد جواد ظریف روز گذشته در مصاحبه با رویترز  ضمن عقب نشینی از پیشنهاد قبلی خود گفت که این پیشنهاد شامل نازنین زاغری  نمی‌شود وتنها در باره مبادله زندانیان بین ایران و آمریکا بوده است.

در همین حال جرمی هانت پنج شنبه در گفتگو با خبرنگاران در لندن اعلام کرد که تفاوت های بسیاری بین پرونده های نازنین زاغری و نگار قدس  کنی وجود دارد.

وی تصریح کرده است در مورد زنی که در استرالیا زندانی است یک روند عادلانه قضایی و مقررات  فضایی متناسب بکار گرفته شده و بو به ارتکاب یک جرم بسیار جدی متهم است.آقای  هانت تاکید کرد که نازنین زاغری  بی گناه است و هیچ تخلفی مرتکب نشده است .

وزیر خارجه بریتانیا همچنین گفت : موضوع غیر قابل قبول در خصوص اقدامات ایران این است که این کشور افراد بیگناه را بازداشت و سپس از آنها به عنوان اهرم فشار استفاده می کنند.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی در یک سخنرانی در نیویورک گفته بود  که ایران شش ماه پیش آمادگی خود را برای مبادله زندانیان با آمریکا اعلام کرد اما هنوز پاسخی دریافت نکرده است .

آقای ظریف همچنین پیشنهاد کرده بود که نازنین زاغری  شهروند ایرانی بریتانیایی که در ایران زندانی است با نگار قدس کنی مبادله شود.

اینگونه سخن گفتن از جانب  وزیر خارجه جمهوری اسلامی بیانگر این حقیقت تلخ است که جمهوری اسلامی افراد دو تابعیتی بی گناه را  به گروگان می گیرد تا از آنان برای آزادی عوامل خلافکار خود استفاده کنند.

یک دیدگاه

  1. شرم بر انگلیس و اروپای جنایتکار که فاشیسم را به ایران آورد و شاهنشاه ایران را با کمک جاسوس های خود برانداخت. این گونه اظهارات عوام‌فریبی است، جناح قدرتمندی از رژیم ملایان از انگلیس دستور می گیرد و جناحی دیگر ریزه خوار پوتین است.

Comments are closed.