جروزالم‌پست:اتحادیه اروپا به جای مردم ایران در کنار آیت الله ها ایستاده است

روزنامه جروزالم‌پست در گزارشی نوشت هفته گذشته اتحادیه اروپا اعلام کرد ۱۸ میلیون یورو به جمهوری اسلامی کمک مالی ارائه خواهد کرد.

این بخشی از یک بسته کمکی ۵۰ میلیون یورویی است که قرار است طی چند ماه آینده به رژیم ایران داده شود.

دکترامیلی لاندانو  پژوهشگر ارشد در انستیتو  مطالعات امنیت ملی در اسرائیل می گوید: ایالات متحده به روشنی تصمیم گرفته است که با یک کارزار فشار شامل اعمال دوباره تحریم‌ها ایران را به بازگشت به میز مذاکره مجبور کند تا توافق بهتری به دست آید.

آنچه از سوی اروپا شاهد هستیم تلاشی برای تضعیف این کارزار فشار است.

لاندانو  یادآوری می‌کند که کمک اروپا تأثیر چندانی بر اقتصاد از پیش نا بسامان ایران نخواهد داشت ارزش ریال به شکلی بی سابقه سقوط کرده است و وزیر اقتصاد ایران در میانه اعتراض های فزاینده داخلی برکنار شده است.

دکتر استر لوپتین  مدیر مرکز مطالعات اروپایی در مرکز آکادمیک هتسلیا می گوید: بسته کمکی اروپا به ایران جنبه  نمادین دارد اروپا به قدرت نرم باور دارد به این معنا که آنها می‌خواهند مناقشات را با ابزارهای دیپلماتیک به جای نظامی حل کنند.

اتحادیه  اروپا در موقعیت بسیار دشواری قرار دارد و امکان مقابله با ایران را ندارد خصوصاً که با مشکلات سنگینی مانند تروریزم خانگی- مسائل هویتی و بحران پناهجو دست به گریبان است.

از نظر بنیامین واینتهال پژوهشگربنیاد دفاع از دموکراسی‌ها در واشنگتن این گونه پول ها فقط رژیم ملایان را در ایران به ادامه دردسرآفرینی هایشان در خاورمیانه تشویق می‌کند هیچ تضمینی نیست که از این پول برای حمایت از تروریسم استفاده نشود.

این پژوهشگر با اذعان  به اینکه پول تخصیص یافته برای کمک به ایران خیلی چشمگیر نیست تصمیم اتحادیه اروپا را مطلقا پوچ  توصیف کرده و این پیامی مبنی به جنبش دموکراسی‌خواهی در ایران می‌فرستد که: اتحادیه اروپا به جای مردم ایران در کنار آیت الله ها ایستاده است.

2 دیدگاه‌

  1. با سلام به رادیو اسراییل باید بگویم اروپاییان همان افرادی هستند که با بیرحمی و عدم توجه به یهودیان انها را به دست نازیها سپردند وبا برچسب ستاره یهود به لباس یهودیها انها را دو دستی به نازی ها سپردند حال انتظار دارید مردم ایران را که اگر اسراییل پناهندگی با کار به انها بدهند و با تحصیل در کشورشان موافقت نمایند بی صبرانه خواهان ورود به اسراییل هستند تا بتوانند از این کشور دفاع کنند(اسراییل) چون اینقدر دولت به مردم زور گفته و حقشان را به فلسطینیها داده که حاضرن در جبهه به نفع اسراییل با دولت بجنگند واگر انها یعنی دولت مافیاییه ایران از عراق و افغانستان برایه اسرایل سرباز جمع میکند ایرانیها حاضرن بدون چشمداشتی برایه دولت اسرایل بجنگند و اگر اسراییل گوشه چشمی نشان دهد میلیونها ایرانی در صف کمک به ان اماده اند هر چند مسلمان باشند چون دولت ایران دولت مردم ایران نیست دولت مردم افغان و فلسطین و لبنان است و اگر دولتاسراییل فراخوان بدهد انچنان نیرویی برای اسراییل و حمایتش درست کنیم که ایران بترسد .راه نجات ما ایرانیان همین است که حد اقل دولت اسراییل به ایرانیها فراخان داده و انها را به کشور اسراییل فرا بخواند ومن به شخصه فقط اگر فرزندم در انجا بتواند تحصیل کند حاضرم و اکثر ایرانیها هم حاضرن چون انقدر متخصص داریم در هر زمینهای که میتوانیم همه جوره به دولت اسراییل برایه هر خدمتی کمک کنیم واز شما انتظار داریم این را بعنوان یک هشتک بفرستید تا ببینید تنها نیستید چون ما ایرانیها از زمان کوروش دوست و هم پیمان قلبی با اسرایل هستیم به امید اینکه دوستان مسلمان ایرانیه شما منتظر فراخوان پر از محبت شما باشند اگر بااین رو.ش بیاید وملت ایران را به حساب بیاورید لشگری از متخصصصین و دوستادران شما به شما میپیوندند
    فقط ما راهی برایهیافتن شما و اینکه به ما اطمینان داشته باشید نمیبینیم

  2. باور به قدرت نرم برای اروپاییها در حکم یک شمشیر دو دم است؛ زمانی برای منافع خود با بکارگیری نیروی نرم دست به براندازی حکومتهای مخالفشان میزنند (مانند انقلابهای رنگی) و زمانی دیگر با تظاهر به حمایت از نیروی نرم، جنبشهای مردمی را به انفعال کشیده و حاشیه امنی برای حکومتهای وابسته خود فراهم میکنند (مانند جریانهای اصلاح طلب و اعتدال گرا در ایران).

Comments are closed.