جروزالم‌پست نوشت:سپاه پاسداران از شرکت‌های آلمانی برای تامین هزینه‌های جنگ علیه در صنعا استفاده می‌کند.

بنجامین رینتهال  در روزنامه جروزالم‌پست نوشته است: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از شرکت‌های آلمانی برای پنهان کردن فعالیت‌های غیرقانونی در تامین هزینه‌های جنگ علیه دولت طرفدار آمریکا در صنعا پایتخت یمن استفاده می‌کند.

بنابر گزارش نشریه تایمز سپاه پاسداران طی سالها با نقض قوانین کنترل صادرات به اروپا از شرکت‌های صوری آلمانی برای خرید ماشین آلات پیشرفته چاپ- کاغذ های مارک دار و مرکب های مخصوص استفاده می‌کرده است.

در این گزارش نوشته شده است: سپاه پاسداران از این امکانات برای چاپ اوراق قرضه تقلبی بانک  یمن به ارزش صدها میلیون دلار استفاده کرده و این پول‌ها را برای تأمین جنگ نیابتی علیه نیروهای محاصره شده طرفدار آمریکا در پایتخت یمن به کار می برده است.

ایرانی ها از شرکت های آلمانی به عنوان پوششی برای تامین مالی بدترین مناقشه از منظر صدمات انسانی سواستفاده کردند.

مقام‌های آمریکایی که این عملیات پنهانی ایران  را کشف کردند در ماه آوریل به ملاقات همتایان آلمانی شان در وزارت اقتصاد آن کشور در برلین رفتند.

آژانس‌های اطلاعاتی آلمان استراتژی ایران در استفاده از شرکت‌های صوری برای دستیابی به فناوری هسته‌ای و موشکی طی  سال ۲۰۱۷ را مستند کردند.

به  گزارش تایم  هدف از ارائه شواهد کشف شده سوق  دادن آلمان به سوی نه تنها مقابله با تحرکات ایران در جنوب شبه جزیره عرب بلکه مجاب کردن برلین به عدم اعتماد به تهران پیوست به تحریم‌های فلج‌کننده اقتصادی دولت ترامپ در ایران است.

به گفته دو منبع آگاه به مذاکرات آمریکا و آلمان بر سر برجام برلین از جمله متحدان اروپایی است که کمترین همکاری را با در مقابله با فعالیت های جنگ طلبانه ایران نشان داده است

یک دیدگاه

  1. هیچ تعجب نکنید اگر روزی کشف شود که برخی کشورهای اروپایی ماشین آلات پیشرفته چاپ، کاغذهای مارک دار و مرکب های مخصوص برای چاپ یورو یا پوند در اختیار حکومت دست نشانده جمهوری اسلامی قرار داده اند.

Comments are closed.