جمالی نماینده مجلس: وزیر صنایع و معادن دروغ می گوید و دکترا ندارد

محمدجواد جمالی نوبندگانی ،عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس

یک نماینده مجلس می گوید: مدرک تحصیلی وزیر صنعت، معدن و تجارت رژیم، تنها لیسانس رشته حقوق را دارد و این که می گوید دارای دکترا می باشد، دروغ است. میزان تحصیلات دانشگاهی، یکی از معیارهای حکومت در تعیین حقوق ماهیانه افراد دولتی است.

محمدجواد جمالی نوبندگانی ،عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس در اعتراض به مدرک تحصیلی رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت،گفت: « رضا رحمانی ریاست کمیسیون صنایع مجلس از تخصص و توانایی کافی برای اداره این حوزه برخوردار نیست چرا که تنها مدرک تایید شده رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت لیسانس حقوق از دانشگاه آزاد تبریز است و تخصصی در این زمینه ندارد .

وی افزود : « او به عنوان رییس کمیسیون صنایع مجلس وعده‌هایی مبنی بر ساماندهی بازار خودرو داد اما هیچ یک از مشکلات این حوزه تاکنون برطرف نشده است».

رضا رحمانی، سال گذشته  توانست با کسب رای موافق ۲۰۳ نماینده  به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در دولت حسن روحانی انتخاب شد.

پس از معرفی  رضا رحمانی به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت اعلام شده بود که او پس از سپری کردن مقطع کارشناسی رشته حقوق در دانشگاه آزاد تبریز،  مدرک کارشناسی ارشد مدیریت دولتی دوره مدیریت استراتژیک را از سازمان مدیریت صنعتی و دکترای مدیریت را از دانشگاه صنایع و معادن ایران دریافت کرده است.