جمهوریخواهان آمریکایی، شهادت وکیل مدافع پیشین ترامپ را “دروغگو” خوانده و ادعاهایش را علیه ترامپ رد کرد 

نشست کیم جونگ اون  و دونالد ترامپ در ویتنام زودتر از موعد مقرر به پایان رسید .کاخ سفید تایید کرد مذاکرات آمریکا و کره شمالی بدون توافق به پایان رسیده است

در همان هنگام که پرزیدنت ترامپ در دیدارش با رهبر کره شمالی، می کوشید که او را متقاعد سازد که کره شمالی برنامه اتمی خود را متوقف سازد و بمب ها و موشک های ذخیره شده را نابود کند، در داخل ایالات متحده ادای شهادت وکیل مدافع شخصیِ پیشین ترامپ در جلسه استماع در کنگره، جنجال بزرگی بر انگیخت.

حقوقدان مایکل کُهِن، وکیل مدافع پیشین، اتهامات متعددی را به ترامپ نسبت داد و او را دروغگو و نژادپرست و بی ادب و حقه باز نامید. ولی آگاهان گفتند که او هیچ سند و مدرکی برای اثبات اتهامات خود ارائه نداد.

در واکنش به این اتهامات، حقوقدان رودی جولیانی که وکیل موافع شخصی ترامپ است، گفت هرکس به این ادعاهای بدون مدرک مایکل کهن اعتماد کند، احمقی بیش نیست.

نزدیکان پرزیدنت ترامپ گفتند که این یک نمونه دیگر از تلاش های حزب دموکرات ایالات متحده به هدف بدنام ساختن پرزیدنت ترامپ است تا شاید از طریق مجاری قانونی، بتوان او را از کرسی قدرت به پائین کشید.

مایکل کهن در ادای شهادت پیشین، کوتاه مدتی قبل از آن که پرزیدنت ترامپ او را برکنار کند، در کنگره آمریکا به سود پرزیدنت ترامپ شهادت داده بود. ولی او در جلسه استماع کنگره اظهار داشت که در آن هنگام دروغ گفته و اکنون می خواهد مردم آمریکا را با واقعیات امر آشنا سازد.

نشست کیم جونگ اون  و دونالد ترامپ در ویتنام زودتر از موعد مقرر به پایان رسید .کاخ سفید تایید کرد مذاکرات آمریکا و کره شمالی بدون توافق به پایان رسیده است . کاخ سفید گفته است که مذاکرات دونالد ترامپ و رهبر کره شمالی بسیار خوب و سازنده بودند .اما مذاکرات به نتیجه ای نرسیده است به گفته مقام های آمریکایی فعلا قراری برای برپایی یک نشست دیگر گذاشته نشده است .

آقای ترامپ در یک نشست خبری گفت : روابط مستحکمی با کیم جونگ اون دارد اما تصمیم گرفته شده فعلا چیزی امضا نشود. آقای ترامپ ما از کیم خواستیم که اقدامات بیشتری انجام دهد که او آماده نبود .

آقای ترامپ گفته است که کیم جونگ اون خواهان برداشته شدن همه تحریم‌ها بود اما ما نمی توانستیم چنین کاری را بکنیم رئیس جمهوری آمریکا گفته است نمی خواهد درباره افزایش تحریم های کره شمالی صحبت بکند چرا که مردم آنجا هم باید زندگی کنند .

رئیس جمهوری آمریکا گفته است که آقای کیم به او گفته کشورش دست به آزمایش اتمی , هسته ای و موشکی نخواهد زد. او گفته است به رهبر کره شمالی احتمال دارد قرار است مذاکرات دو طرف ادامه داشته باشد کره شمالی هنوز در این باره اظهار نظری نکرده است.

مذاکرات روسای جمهوری آمریکا  و کره شمالی برای دومین روز متوالی در هانوی ویتنام ادامه داشت اما نشست امروز زودتر از موعد به پایان رسید انتظار می رفت دو طرف به توافقی دست یابند. با انتشار اخبار عدم توافق میان آمریکا و کره شمالی ارزش سهام کره جنوبی سقوط کرده است.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا هم گفت است که همواره در مورد این مذاکرات خوشبین است . ساعتی پیش کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به خبرنگاران گفت : در صورتی که او آماده خلع سلاح اتمی کشورش نبود در نشست با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ویتنام حضور نمی‌یافت .

آقای ترامپ سعی کرد توقعات از این نشست را بالا نبرد وگفت عجله ای برای یک توافق ندارد رهبران کره شمالی و آمریکا در حال مذاکره برای یافتن راهی برای حذف سلاح های اتمی از شبه جزیره کره هستند. همچنین پایان دادن به مخاصمه میان دو کره یکی دیگر از هدفهای مذاکره بوده است.