جمهوری اسلامی، نکبت دوست‌داشتنی قدرت‌های شرق و غرب؛ جمشید عنبرستانی

هر نقطه و مکانی در این کره‌ی خاکی که دارای ثروت و منابع مهم زیرزمینی بوده و یا اهمیت استراتژیک خاکی، آبی و یا دریایی داشته باشد، حضور چشمگیر و جدال‌های قدرت‌های استعماری برای سهم‌خواهی و نفوذ بیشتر در آن مناطق را شاهد هستیم.

به عبارتی استقلال کشورهای ثروتمند جهان سوم، برای قدرت‌های بزرگ جهانی و مجموعه‌ی کارتل‌ها و تراست‌ها مفهومی‌ ندارد و فقط چگونگی غارت  ثروت‌های آن مکان‌ها یا سرزمین‌هاست که دارای اهمیت و خواسته اصلی جهانخواران است. فرمول‌ها و قواعد استعمارگری هم مانند هر چیز دیگری شکل‌های تازه‌تر و مدرن‌تری به خود گرفته است. کشورهای متمدن و قدرتمند که آزادی و دمکراسی را یدک می‌کشند و همچنین منادی حقوق بشر هستند، تحت پوشش این خصوصیات و ویژگی‌های جذاب و متمدنانه، مقاصد پلید استعماری خود را نیز به صورت‌های متفاوت‌تر و گول‌زننده‌تر دنبال می‌کنند.

چرا حکومت شاهنشاهی و مقتدر ایران در سال ۵۷ به آن سادگی و در مدت زمان کوتاه به فروپاشی رسید؟ حکومتی که در سطح جهان دارای آبرو و احترام بود و از نزدیکترین متحدان آمریکا و اروپا به شمار می‌رفت؟

اخلاق، وجدان، انسانیت و دوستی  فاکتورهایی‌ست که در میان استعمارگران و قدرت‌های جهانی و البته حاکمان دزد و جنایتکار  ایران اشغال شده جایگاهی ندارد و اگر در راه  رسیدن به خواسته‌های غارتگرانه خود هزاران تن افراد بی‌گناه هم قربانی شوند اصولا اهمیتی برایشان ندارد. اگر منافع درازمدت آمریکا و اروپا با فروپاشی حکومت شاهنشاهی ایران به خطر می‌افتاد، اینها نه تنها مانع می‌شدند بلکه از قدرت نظامی خود برای حفظ حکومت پادشاهی ایران نیز دریغ نمی‌کردند. پادشاه ایران مانع بزرگ و قدرتمندی مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا و اروپا در ایران به شمار می‌رفت و همین انگیزه‌ای شد برای دولت‌های استعماری که از پشت به او خنجر بزنند و با استفاده از نزدیکان خیانتکار شاه و هموار کردن راه برای به قدرت رساندن آتیلای خونخوار اسلامی  منافع خود را برای دهه‌ها گارانتی  و تضمین کنند. در جنگ هشت ساله میان ایران و عراق اگر این جهانخواران اراده می‌کردند نه تنها از گسترش و فرسایشی شدن آن جلوگیری می‌کردند بلکه در ماه‌های اولیه شروع جنگ می‌توانستند به آن خاتمه دهند، اما این جنگ بهترین بازار فروش تسلیحات برای آمریکا و غرب و حتا قدرت‌های شرق و خالی کردن جیب اعراب منطقه و حامی‌ صدام جنایتکار بود. صدهاهزار نفری هم که کشته و زخمی‌شدند و ویرانی‌های گسترده  حاصل از جنگ  نیز برای کارتل‌های تسلیحاتی امری عادی و بی‌اهمیت است.

چرا جمهوری اسلامی با این حجم از جرم و جنایت در سطح داخلی و خارجی و ایجاد ناامنی در منطقه و انجام عملیات تروریستی در گوشه و کنار جهان هنوز هم مورد حمایت نه تنها غرب بلکه از حمایت گسترده قدرت‌های بزرگ شرق، چین و روسیه نیز برخوردار است؟ چرا آمریکا از یک طرف تحریم‌های گسترده  اقتصادی را علیه حکومت ملایان اعمال کرده و رهبر و وزیر و سپاه تروریست آن را نیز مورد تحریم قرار داده و از طرفی دنبال سازش با این تروریست‌های جنایتکار است؟

آیا تمامی‌ این بازی‌های مسخره سیاسی جهانخواران، سهم‌خواهی بیشتر از ثروت ملی مردم بینوای ایران نیست؟ آمریکا  و دیگر قدرت‌ها سودهای کلانی بابت شرارت‌های ملایان در منطقه به دست آورده‌اند و اکنون بر سر تقسیم منابع و منافع داخل ایران و نفوذ بیشتر در منطقه بین این مفتخورهای صاحب قدرت جدال و کشمکش برقرار است.  آمریکا با تحریم گسترده حکومت اسلامی دیگر رقیبان خود را آچمز کرده و مانع سودهای هنگفت آنان در معامله با حکومت ملایان شده است که این امر غیرمستقیم به نفع مردم ایران نیز می‌باشد که فعلا نفت و گازش و… را به یغما نبرند. ترامپ و دولت کنونی آمریکا اگر به سهم دلخواه خود در ایران دست یابند دیگر نامی‌ از مردم و تاریخ و فرهنگ ایران نخواهد برد و همانطور که بی‌خیال و منفعل در مقابل جنایات بشار اسد سکوت کردند چشمان خود را به روی جنایات ملایان نیز خواهند بست همانگونه که باراک اوباما عمل کرد. سازش ترامپ با ملایان در اصل و اساس سازش با دیگر رقیبان در چگونگی تقسیم منافع و بازار پر سود ایران خواهد بود. مردم ایران بدانند خیانت اروپاییان به آنان با حمایت کردن بی‌شرمانه از رژیم ملایان با قربان صدقه رفتن صوری و مکارانه دولت کنونی آمریکا و ترامپ از مردم ایران هر دو در یک جهت قرار دارند وآن غارت و چپاول سرمایه‌های ملت و کشور است و این بی‌وجدان‌ها هرگز سر مرغ تخم طلای خود (حکومت آخوندی) را نخواهند برید و تا حد امکان اجازه نمی‌دهند و مانع می‌شوند تا شخصیت محبوب و ایراندوستی مانند شاهزاده رضا پهلوی در ایران به قدرت برسد و مانند پدر فقیدش سدی مقابل غارتگری و چپاول آنان شود.

اما جهانخواران و استعمارگران  شرق و غرب دارای هر قدرتی که باشند در مقابل اراده ملّی ملت بزرگ ایران برای براندازی این حکومت ایران‌فروش و پرپر کردن مرغ تخم طلای استعمارگران چاره‌ای جز انفعال و نظاره‌گری و تغییر موضع سیاسی خود و همسویی با ملت ایران نخواهند داشت.

برگرفته از کیهان لندن

یک دیدگاه

Comments are closed.