جمهوری اسلامی ادعای تهدید امنیتی خواندن ایران از سوی آمریکا را رد کرد

تعطیلی کنسولگری آمریکا در بصره  یک اقدام احتیاطی و مرسوم است که خیلی از کشورها در مواقع لزوم دست به چنین اقدامی می‌زنند و دلیل ضعف و ترس آمریکا از جمهوری اسلامی نیست

در حالی که آمریکا بسته شدن کنسولگری خود در مصر را تهدید از جانب نیروهای قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی می داند اما جمهوری اسلامی این تهدید آمریکا را رد کرده و دولت عراق نیز از بسته شدن کنسولگری آمریکا در بصره ابراز تاسف کرده است.

وزیر خارجه ایالات متحده در حاشیه دستور تعطیلی موقت کنسولگری آمریکا در بصره عراق اعلام کرد به جمهوری اسلامی درباره هرگونه آسیب احتمالی به آمریکایی‌ها در عراق هشدارمی‌دهیم. سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا ایران را عامل بی ثباتی در منطقه خاورمیانه و مسئول حمله به مراکز آمریکایی در عراق معرفی کرده است.

وزیر امور خارجه آمریکا درباره هشدار به ایران گفت به دولت ایران توصیه می‌کنیم که بدانند آمریکا آنها را مسئول مستقیم هرگونه آسیب به آمریکایی‌ها و دیپلمات‌های ایالات متحده در عراق یا هر جای دیگر جهان میدانیم.

اطلاعیه وزارت امور خارجه آمریکا مشخص نکرده است این هشدار به جمهوری اسلامی توسط  وزیر خارجه از چه کانالی به آنها اعلام شده است.

وزیر خارجه آمریکا همچنین تاکید کرد برای ایران روشن کرده ایم که ایالات متحده هرگونه حمله به آمریکایی‌ها را به طور مناسب پاسخ خواهد داد.

واکنش وزیر خارجه آمریکا به حملات اخیربه اماکن دیپلماتیک ایالات متحده در بصره و بغداد در حاشیه اعتراضات در عراق بوده است.

پیشتر کاخ سفید در واکنش تندی گفته بود جمهوری اسلامی را عامل حملات می‌دانیم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز تأکید کرد آمریکا به خاطر تهدیدات امنیتی از جانب ایران و گروه های تحت حمایت آن کشور کنسولگری خود در شهر بصره عراق را تعطیل میکند.

تعطیلی کنسولگری آمریکا در بصره  در حالی صورت می‌گیرد که مقام‌های پنتاگون احتمال می دهند گروه های نیابتی تحت حمایت ایران در فکر حمله علیه منافع آمریکا در عراق می‌باشد.

پیش از این هم وزیر خارجه آمریکا به جمهوری اسلامی هشدار داد عاملان حمله به منافع آمریکا را بی پاسخ نخواهد گذاشت.

مایک پمپئو هم هفته گذشته در مصاحبه با شبکه خبری سی ان ان گفت آمریکا اجازه نخواهد داد جمهوری اسلامی با استفاده از نیرو‌های نیابتی خود به منافع آمریکا آسیب برساند.

تعطیلی کنسولگری آمریکا در بصره  یک اقدام احتیاطی و مرسوم است که خیلی از کشورها در مواقع لزوم دست به چنین اقدامی می‌زنند و دلیل ضعف و ترس آمریکا از جمهوری اسلامی نیست.

یک دیدگاه

  1. ایران نه تنها خودش تعدید بر علیه جهانه از طرف دیگر حتی اون پولی که داره در میاره بر علیه جهان داره صرف می شه . درامد ایران بزرگتر از تفکرات اخوندهاست چرا که یه زمانهایی این پولها به دست متفکران شرارت می رسد .

Comments are closed.