جمهوری اسلامی انفجار چابهار را به تروریست های مورد حمایت کشورهای خارجی نسبت داد

شماری از وب سایت های خبری و همچنین شبکه العربیه گزارش دادند که گروه انصار الفرقان مسئولیت حمله صبح پنجشنبه در چابهار را برعهده گرفته است

جمهوری اسلامی انفجار چابهار را به تروریست های مورد حمایت کشورهای خارجی نسبت داده و رسانه‌های ایران شمار قربانیان این انفجار در ستاد انتظامی شهرستان چابهار را بین ۲ تا ۳ کشته و چند تن زخمی اعلام کردند همزمان وزیر خارجه جمهوری اسلامی نیز این حمله را به تروریست های مورد حمایت خارجی ها نسبت داده است.

علت انفجار صبح پنجشنبه آنطور که رسانه‌های ایران به نقل از منابع امنیتی گزارش کردند این بود که مهاجم انتحاری خودروی بمبگذاری شده را به درب ورودی ستاد انتظامی چابهار کوبیده است.

گزارش‌هایی نیز از وقوع تیراندازی در محل انفجار منتشر شد.

محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی  حادثه چابهار را به تروریست‌هایی نسبت داد که مورد حمایت کشورهای خارجی هستند.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی در پیام توییتری با اشاره به اینکه چنین جنایت‌هایی بی مجازات نخواهد ماند نوشت در سال ۲۰۱۰ سرویس‌های امنیتی افراط گرایانی را که از امارات می‌آمدند ردیابی و بازداشت کردند اشاره محمدجواد ظریف به دستگیری و سپس اعدام عبدالمالک ریگی رهبر گروه جندالله است که در راه  بازگشت از دبی به قرقیزستان بود در آسمان ایران وادار به فرود شد.

از سوی دیگر شماری از وب سایت های خبری و همچنین شبکه العربیه گزارش دادند که گروه انصار الفرقان مسئولیت حمله صبح پنجشنبه در چابهار را برعهده گرفته است.

انصار الفرقان گروهی منشعب از جندالله است و جمهوری اسلامی در خرداد سال ۹۶ اعلام کرده بود که رهبر این گروه مولوی جلیل قنبرزهی در سیستان و بلوچستان کشته شده است.