جمهوری اسلامی ایران از آینده‌ای که در انتظارش است وحشت دارد و آزادی جزئی میدهد که زنان را خاموش کند

حتی بسیاری از گردانندگان رژیم خفقان ایران متوجه شده‌اند که رفتنی هستند. این نکته برای بسیاری از مردم در داخل ایران نیز روشن شده از این رو رسانه‌های گروهی اروپا، چند روزی است نام این وحشت را »ترس از رفتن« گذاشته‌اند و دلیل میآوردند، در هر کجای جهان در کشور های ثروتمند، رهبران این کشور ها سعی بر این دارند، تا حد امکان و خدمات انسانی ، سرمایه را بین مردم تقسیم کنند. در بررسی سازمانهای آماری و اقتصادی جهان آمده است که در برخی از کشور های ثروتمند، بودجه کشور ها طعمه رشوه خواران رهبران دزد این کشور ها می‌شود لیکن مردم تا حدود زیادی به سهم خود میرسند.

در این بررسی ها نشان داده میشود، بین این کشور ها با آنچه در ایران میگذرد، تفاوت بسیار دارد.

نتیجه آن است که در ایران، دزدی، رشوه خواری و بودجه کشور هزینه جنگ‌هایی می‌شود که کوچکترین سودی برای مردم ایران ندارد و در کنار این حیف و میل ها بیکاری و تورم روزانه در حال افزایش است.

رسانه‌های گروهی با اشاره به سخنان حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران که گفت “از این پس خانم هایی که رعایت حجاب را نکنند، به جای بازداشت، راهنمایی میشوند”، نوشتند که حدود ۴۰ سال است که خانم‌ها زیر چادر اسلام مجبور بودند خود را پوشانده نگاه دارند، اکنون یکباره بی حجابی اشکالی ندارد.

اجرای این طرح نشان می دهد که ترس سران جمهوری اسلامی به حد بسیار زیاد رسیده، زیرا در داخل کشور نیز ملایان و دست نشانده هایشان به جان یکدیگر افتاده اند.

جمهوری اسلامی میداند، زنان ایرانی اولین تشکل مبارزه با رژیم هستند، بنا براین سعی بر این دارد ، اول آن‌ها را خاموش کند.

بازتاب اعتراض های خیابانی در ایران و حتی در بازار تهران، کاهش قدرت حکومت جمهوری اسلامی را نشان میدهد و به نسبتی که قدرت دستگاه دولت کمتر میشود، به همان نسبت خشونت و اعدام افزایش می یابد. اما دستگاه پلیس کشور بر این گمان است که با کمی آزادی دادن به زنان، سر دیگ بخار را قبل از انفجار کمی باز کرده است.

شبکه خبری کانال اول تلویزیون ملی آلمان از وضع دلخراش مردم در یمن خبر می دهد که حاکی از فقر و گرسنگی است. این شبکه می گوید که در حال حاضر کشورهای بیشتری از اعراب که جمعا ۴۰ گروه می‌شوند مقابل دخالت جمهوری اسلامی ایران ایستادگی میکنند و هزینه جنگ در یمن، برای ایران به چندین برابر رسیده و دو روزی است که شبه نظامیان ایران، حزب الله لبنان و ارتش سوریه هرسه به مرز اسرائیل رسیده اند و منطقه وارد جنگ جدیدی شده که این بار رژیم ایران نا چار است هزینه‌های بیشتری را متحمل شود.

با نگاهی به تفسیر و گزارش نشریه معتبر “دی تسایت” آلمان، درمی یابیم که موقعیت در ایران وخیم تر از تصور ما است.

در این گزارش، اعطای برخی آزادی‌های فردی که  ظاهراعربستان سعودی و رژیم ایران مشغول تقسیم آن بین مردم هستند، مورد بررسی قرار گرفته و آمده است که این روزها ترس رژیم ایران از خارج و داخل افزایش یافته است دلیلش هم این است که مردم این کشور از طریق رسانه‌های گروهی بهتر تشخیص میدهند و میبینند، بودجه کشور از کجا سر در میآورد.

گزارش دکتر ایرج ربیعی، از همکاران رادیو پیام اسرائیل