“جمهوری اسلامی”: «توزیع پول از جانب آخوندها در میان کارگران، نوعی گداپروری ضد اخلاقی است»

روزنامه‌ جمهوری‌اسلامی در واکنش به انتشار فیلم توزیع پول میان کارگران توسط امام جمعه ایرانشهر نوشته:  «برخلاف دستور اسلام برای پنهان‌بودن کمک به مستمندان، امام جمعه ایرانشهر برای دادن چند اسکناس ۱۰هزارتومانی به کارگران بی‌کار، در خودرو نشست و در برابر دوربین رفتاری غیرمحترمانه داشت. این چه سنت پیامبری است ؟؟».

در رسانه های اجتماعی  ویدئویی از آخوند شجاع‌الدین ابطحی، امام جمعه ایرانشهر در فضای مجازی منتشر شده است که در اقدامی با ماشین شخصی به میان کارگران روزمزد و فصلی رفته و به عنوان کمک بین آنها اسکناس‌های ده هزار تومانی توزیع کرده است؛ فیلمبرداری از این اقدام و انتشار آن با واکنش‌های بسیاری از کاربران در صفحات اجتماعی همراه شده است.

روزنامه جمهوری‌اسلامی  در این باره نوشته: «با این‌که نماز جمعه، از نعمت‌های الهی است ولی حالا که بابت کرونا نماز جمعه‌ها برگزار نمی‌شوند، عده‌ای از این‌که می‌بینند برخی امامان جمعه در پوستین خلق نمی‌افتند، خدا را شکر می‌کنند».

این روزنامه نوشته : کارگران حرمت دارند و نیازی به ضبط فیلم و انتشار آن در فضای مجازی نبود. اشکال در ساختار توزیع ثروت کشور ایران و در اختیار گذاشتن بودجه‌های بی‌حساب و کتاب نزد افراد حقیقی و حقوقی مختلف است که باعث ترویج سیستم گداپروری می‌شود تا پول مردم را با منت و خفت به خودشان بازگردانند و محبوبیت بیشتری در میان مردم پیدا کنند.

کاربران در شبکه های اجتماعی نوشته اند : به این شکل به درد مردم رسیدگی می‌شود که با توزیع اسکناس‌های ده هزار تومانی میان کارگران روزمزد به آنان کمک نقدی کنند تا یک هفته و شاید هم یک ماه مخارج زندگی‌شان تامین شود و ای کاش ایشان اعلام می‌کردند در این اقدام چند میلیارد به مردم کمک کرده است.

یک دیدگاه

Comments are closed.