جناب رفیق دوست آیا واقعا با یک رییس جمهوری سپاهی، مشکلات کشور یک ساله حل می شود؟ 

پاسدار محسن رفیق دوست، وزیر سپاه در دولت میرحسین موسوی در گفت وگویی از ریاست جمهوری شدن یک نظامی که البته اشاره ایشان به سپاهی بودن این نظامی هست، استقبال کرده و گفته بود، اگر یکی از برادران سپاهی رییس جمهور شود و تابع حرف رهبری باشد و این موانع را بردارد، یک ساله مشکلات کشور حل می شود.«

مصطفی داننده ، خبرنگار اصلاح طلب با انتشار مقاله ای در عصر ایران در واکنش به سخنان رفیق دوست نوشته است : جالب است که مشکلات  کشور می تواند در عرض یک سال آن هم با تغییر یک فرد، حل شود. توجه کنید جناب رفیق دوست نگفته اند، بخشی از مشکلات  بلکه فرموده اند مشکلات  کشور را حل می کند

مصطفی داننده در ادامه افزود: کاش جناب سپاهی رفیق دوست  اشاره می کردند این مشکلات چندین و چند ساله چگونه حل خواهد شد؟ آیا رئیس جمهوری سپاهی ایران، باب مذاکره با کشورهای دیگر را باز می کند؟ او با برجام و تحریم ها چه می کند؟ اگر درست فهمیده باشیم بعد از یک سال باید قیمت دلار  به زیر ۱۰ هزار تومان برگردد؟ یا قیمت پراید به ۷ میلیون تومان برسد! فکر می کنم بعد از یک سال دیگر مردم با دریافت یک وام کوچک می توانند خانه دارند شوند.

او در ادامه  نوشته است:  احتمالا همه کارخانه های تعطیل شده دوباره بازگشایی خواهند شد. شرکت های ورشکسته دوباره به چرخه اقتصادی ایران بر می گردند. یعنی در زمان ریاست جمهوری آینده، دیگر مردم در صف خرید مرغ یا گوشت دولتی نمی ایستند؟ دیگر دلا ل  ها به عنوان ثروتمندان جامعه معرفی نمی شوند؟ تولید کنندگان می توانند دوباره قد راست کنند و خرج زندگی کارگران خود را بدهند؟

مصطفی داننده در ادامه افزوده استک : این رییس جمهوری سپاهی ، با سیستم بوروکراتیک کشور چه برخوردی خواهد داشت؟ انحصار خودروسازی در کشور را چه می کند؟ با فضای مجازی چگونه برخورد می کند؟ الان  بخشی از مردم با فیلتر شدن تلگرام مشکل دارند و ناراحت هستند و عده ای دیگر به دنبال رفع فیلتر توییتر اند، رییس جمهور سپاهی آینده اینها را هم حل خواهد کرد؟

او افزوده است: تکلیف آموزش و پرورش کشور چه خواهد شد؟ آیا سیستم آموزشی درست می شود؟ و دیگر شاهد این نابسامانی سیستماتیک در آموزش و پرورش نخواهیم بود؟ اینکه در عرض یک سال چگونه می شود همه مشکلات  را حل کرد، نمی دانم. شاید پای عصای موسی در میان است. در همین نوشتار عرض میکنم اگر رئیس جمهور بعدی ایران بتواند در عرض یک سال، همه این مشکلات را حل کند، من یکی دربست مُخلص و مرید او خواهم بود.

این خبرنگار اصلاح طلب نوشته است: اصلا همه مشکلات نه، همین ارزش پول ملی کشور، به جایگاه واقعی خود برگردد هم برای ما کافی است. همین که هر روز با افزایش قیمت دلار ، بدبخت تر نشویم راضی هستیم. بقیه کارها انشاالله در دولت های بعدی.؟!

مصطفی داننده در پایان نوشته است:  از قدیم به ما گفته اند که سنگ بزرگ برداشتن، علامت  نزدن است. البته که انشاءالله جناب رفیق دوست سنگ بزرگ برداشته اند که بزنند. البته یادمان هست که برخی از سرداران در این کشور پست های مهم غیرنظامی داشته اند و مدیریت آنها فرقی با غیرنظامی ها نداشته است.

مثال یکی از آنها ۱۲ سال شهردار تهران بود. در ۱۲ سال کارهای مفید انجام داد و کسی منکر آن کارها نیست اما وقتی از خیابان بهشت تهران رفت، پایتخت را بهشت تحویل نداد. مشکلات  اساسی تهران، همچون گذشته پا برجا بود و هنوز هم هست.