جناح تندرو حکومت همچنان به مخالفت خود با پیوستن به معاهدات بین المللی ادامه می دهد

آخوند کاظم صدیقی امام جمعه تهران در خطبه های این هفته خود گفت :هنوز هم مسئله FATF را مطرح می‌کنند و به‌ دروغ می‌گویند که در جلسه سران قوا تصویب کردند، البته به بیت هم نسبت دادند که تکذیب شد، به برجام هم اعتماد کردند، اما نتیجه چه شد؟ مسئولان، به مردم اعتماد کنید و جوان‌ها را به‌کار بگیرید، نتیجه امور بهبود خواهد یافت.

وی گفت: لازم است مسئولان از سرنوشت مصدق که به آمریکایی‌ها اعتماد کرد، درس بگیرند، با وجود اعتمادی که مصدق به آنها کرده بود، اما او را در روستایی، محدود و تحقیر کردند و یک رژیم منحوس بی‌ کفایتی را سر کار گذاشتند که همه چیز این مملکت را در دوران پهلوی به‌ غارت بردند.

آخوند احمد علم الهدی  امام جمعه مشهد از طرح مجلس درباره ممنوعیت پخش اعترافات بازداشت شدگان از صداوسیما، انتقاد کرده و گفت :این امر ضد شفاف‌سازی است؛ فردی محور رسانه‌ای ضدانقلاب و استکبار بوده و ایثارگران سپاه این فرد را گرفته‌اند. چنین عنصری که خبر جلسات مسئولان را وارونه پخش می‌کرده، اگر افشاگری و عناصر و عوامل خبررسان را برملا کرد مردم نباید بفهمند؟ مردم خائن‌ شناس نباشند؟ اگر همین خائن، با دوز و کلک در دستگاه مجریه، مقننه و قضائیه نفوذ کرد چه؟»

محمود صادقی، نماینده مجلس، پیشتر گفته بود : طرح  ممنوعیت ضبط و پخش اعترافات اشخاص از صداوسیما و دیگر رسانه‌های گروهی به منظور جلوگیری از تکرار اتفاقاتی همچون پخش اعترافات پرونده متهمان ترور دانشمندان هسته‌ای به مجلس داده شد تا در باره آن تصمیم گیری شود ..

سازمان عفو بین الملل نیز بارها با صدور بیانیه از پخش اعترافات بازداشت شدگان در صداوسیما به شدت انتقاد کرده است