جناح تندرو و اصولگرای رژیم همچنان به روحانی هشدار می دهد که مبادا با آمریکا وارد مذاکره شود

حسن روحانی تلاش دارد که با ایالات متحده وارد مذاکره شود و حتی می گوید که برای تامین منافع مردم، حاضر است هر کاری بکند اما  فرمانده سپاه پاسداران ابراز عقیده کرد که مسائل رژیم ایران از طریق مذاکره حل نمی‌شود، وبنابراین خود رهبران رژیم هستند که باید برای حل مشکلات آستین بالا زنند و اقدام کنند.

جناح تمامیت خواه رژیم به رهبری علی خامنه ای و با عضویت آخوندهای تندرو و همچنین فرماندهان نیروهای مسلح، قاطعانه با هرگونه تماس و گفتگو با ایالات متحده مخالفت می ورزد.

پاسدار حسین سلامی افزود: امروز واقعه عاشورا تکرار شده است و هم همین‌گونه است. الان علی خامنه ای  امام و امت ایشان آرایش جنگی گرفته‌اند. صحنه همان است. آن روز امام و یارانش را در محاصره آب قرار دادند و امروز هم همین‌گونه است. اما یک تفاوت وجود دارد و آن هم اینکه امام امروز، نایب امام زمان (عج) است. امام زمان و نایب‌اش در میدان هستند. خوشبختانه امت امروز آگاه هستند و امام خود را تنها نگذاشته‌اند، به همین دلیل دیگر آن ماجرای غم‌انگیز تکرار نمی‌شود.

وی گفت : امروز دشمنان در حال عقب‌نشینی و فرار هستند. ما رفتار دشمنان را رصد می‌کنیم و می‌دانیم تا چه حد توان دارند.. ترس ما از قدرت‌ها ریخته است، چون ما برترین تجهیزات نظامی را داریم .

سلامی یادآور شد: آمریکا که با همه مقامات عالم با کبر و غرور سخن می‌گوید، تنها آرزوی‌شان این است که یک عکس یادگاری با یک مقام ایرانی بگیرند. آیا این به معنای شکوه و عظمت نیست؟ این قدرت‌ها دیگر یارای ایستادن ندارند و دست و پا می‌زنند. وی به طور غیر مستقیم در واکنش به سخنان روحانی که گفته بود برا ی مذاکره اماده ایم گفت: قرار نیست که به خاطر وجود مشکل تن به خواسته دشمن بدهیم. هیچ دشمنی راه‌حلی برای طرف مقابل خود ندارد. مسائل ما از طریق دشمنان حل نمی‌شود، بنابراین حل مسائل به دست ما است و این آخرین فراز این نبرد است. عاشورایی می‌مانیم