“جنگنده های ناشناس” یک بار دیگر اطراف قرارگاه وابسته به رژیم ایران در سوریه را بمباران کردند

یک نهاد متعلق به اپوزیسیون سوریه، دوباره از حمله جنگنده های اسرائیلی به یک قرارگاه نظامی متعلق به سپاه قدس در سوریه خبر داد و گفت شش نفر از نیروهای مسلح کشته شده اند که دو تن از آنان چریک های مزدور حکومت ایران بوده اند. برخی رسانه های دیگر، این حمله را به نیروهای آمریکایی و هم پیمانان آن در عراق نسبت دادند که در روزهای اخیر، دولت عراق را در سرکوب گروه های وابسته به حکومت ایران یاری بخشیده اند.

نهاد موسوم به “دیده بان حقوق بشر سوریه” که مرکز آن در لندن است، سپیده دم امروز (یکشنبه) گزارش داد که هواپیماهای ناشناس به یک آبادی به نام العباس در ناحیه البوکمال در شمال شرق سوریه حمله بردند و چند موضع نظامی را بمباران کردند که در جریان آن شش فرد مسلح کشته شدند.

البوکمال مکانی در نزدیکی مرز عراق است که رژیم ایران مشغول احداث یک قرارگاه بزرگ نظامی در آن جا می باشد و آن را “قرارگاه امام علی” نام نهاده است.

در گزارش گفته شده که هویت هواپیماها مشخص نبوده، ولی تردیدی نیست که به اسرائیل تعلق داشته باشد.

البوکمال، در ماه های اخیر چندین بار هدف حمله هوایی قرار گرفته و زیان های سنگینی به تاسیسات نظامی وارد آمده است. با آن که اسرائیل هیچگاه مسؤولیت این حملات را به عهده نگرفته، ولی وزیر دفاع و مقامات امنیتی و نظامی اسرائیل همیشه گفته اند که قصد دارند حضور نظامی سپاه قدس در سوریه را ریشه کن کنند.

ارتش سوریه با سپاه قدس در این زمینه همکاری تنگاتنگ دارد. ولی رژیم ایران حضور نظامی خود در سوریه را همچنان تکذیب می کند و ادعا دارد که افراد سپاه قدس، به عنوان مستشاران نظامی در سوریه عمل می کنند.

دولت سوریه هنوز خبر حمله شب گذشته به البوکمال را تایید نکرده است.

در گزارش دیگری آمده است که ممکن است این حمله از جانب ائتلاف نظامی غربی در عراق، به رهبری ارتش ایالات متحده انجام گرفته باشد.

این حمله، همزمان را یورش ارتش عراق به مواضع گروه کتائب حزب الله در عراق است که دو شب پیش صورت گرفت و چهارده تن از افراد وابسته به رژیم ایران بازداشت شدند.

ایالات متحده نیز هنوز نسبت به این خبر واکنشی نشان نداده است.