جنگ قره‌باغ:آتش‌بس با میانجیگری واشنگتن هم دوام نیاورد 

در پی میانجی‌‌گری ایالات متحده و مذاکره وزرای ارمنستان و آذربایجان با مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در واشنگتن توافق کردند به دلایل بشردوستانه از روز دوشنبه، ساعت ۸ بامداد  در منطقه ناگورنو قره‌باغ آتش‌بس برقرار کنند، اما شوربختانه این آتش بس دوام نیاورد و پیش از ساعت توافق شده شکسته شد.

باکو و ایروان بلافاصله پس از موعد اجرای آتش بس از نقض آن از سوی طرف مقابل سخن گفتند. وزارت خارجه آذربایجان نیروهای ارمنستان را متهم کرد که شهر ترتر و روستاهای اطراف آن را هدف گرفته اند.

این وزارتخانه تاکید کرد ه است که ارتش آذربایجان به توافق آتش بس پایبند بوده است اما ارمنستان تعهد خود را به جا نیاورده است.

یادآور می شود که در پی میانجی‌‌گری ایالات متحده و مذاکره وزرای ارمنستان و آذربایجان با مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در واشنگتن توافق کردند به دلایل انسان دوستانه از امروز ( دوشنبه)  ساعت ۸ بامداد  در منطقه ناگورنو قره‌باغ آتش‌بس برقرار کنند.

استیون بیگون معاون وزیر امور خارجه آمریکا نیز در دیدار با وزرای خارجه آذربایجان و ارمنستان گفته بود که  براساس اعلام وزارت خارجه این آتش‌بس به دلایل انساندوستان مورد توافق قرار گرفت و از امروز (دوشنبه) ساعت ۸ بامداد   به وقت محلی به مرحله اجرا در خواهد آمد.

دو کشور پیش از این هم در چند مورد توافق آتش‌بس کرده بودند و پس از مدتی کوتاهی به این توافق پایان داده و طرف مقابل را به نقض آن متهم کردند.