جهانگیری: ثروتمندان به فقیران کمک کنند، وگرنه، رژیم ممکن است برافتد

جهانگیری گفت : بیش از  ۸۰-۷۰ درصد از بودجه سالانه کشور صرف امور جاری و پرداخت حقوق دستگاه‌های اجرایی به خصوص نیروهای مسلح می‌شود

اسحاق جهانگیری،معاون اول روحانی،  عملا هشدار داد که اگر وضعیت زندگی ندارها روز به روز بدتر شود، به زودی آشوب خواهد شد و   داراها و ثروتمندان زندگی شان به مخاطره می افتد.

جهانگیری گفت : شمار زیادی از افراد معترض در  ناآرامی ها ی دو سال پیش و ماه‌های پس از آن گفته بودند : شکاف طبقاتی بسیار شده است و پولدارها حاکمیت در کشور را بدست گرفته اند  به همین دلیل گاهی اوقات من می‌گویم که پولدارها باید برای آرامش کشور برای مستضعفان هزینه کنند.

معاون اول رییس‌جمهوری اسلامی افزود : امروز وضعیت بودجه نسبت به سال گذشته سخت تر شده چرا که منابع درآمدی دولت با محدودیت مواجه شده است، و درحالی که بودجه مصوب سال ۱۳۹۸  که ۴۴۵ هزار میلیارد تومان بود در جلسه سران قوا به ۳۸۶ هزار میلیارد تومان کاهش یافت و این کاهش ۲۰ درصدی هزینه‌ها برای دولت کار ساده‌ای نیست.

جهانگیری گفت : بیش از  ۸۰-۷۰ درصد از بودجه سالانه کشور صرف امور جاری و پرداخت حقوق دستگاه‌های اجرایی به خصوص نیروهای مسلح می‌شود.

جهانگیری اظهار داشت : گاهی تعداد اندکی از  بخشهای خصوصی یا افراد دیگری درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی یا حذف یارانه‌های پنهان مطرح می‌شود که این پیشنهادات ممکن است به جهت اقتصادی پیشنهاد صحیحی باشد، اما وقتی قرار است تصمیمی اتخاذ شود، ما تصمیم گیرنده نیستیم .دولت هیچ تصمیمی در این باره نمی تواند بگیرد .

معاون اول حسن روحانی گفت: دولت خزانه اش تهی است ، کسری بودجه و محدودیت منابع داریم .

جهانگیری افزود : باید با کسانی که در شرایط حساس کنونی سوءاستفاده کرده و با برخورداری از رانت به کشور و منافع ملی ضربه زدند به شدت برخورد شود اما نباید مبارزه با فساد گسترده را با مبارزه با چند مفسد اشتباه گرفت.

2 دیدگاه‌

  1. دلار را بکن چهار دویست+۰.. آخه صفر هیچی نیست مشکل همه حل می شود
    کسی که دلار را از سه و پانصد کرد دوازده هزار تومان خودت و حسن روحانی بودید اگر چنین نشده بود رژیم ملاها سرنگون شده بود حلوایش را هم خورده بودیم

Comments are closed.