جواد ظریف  برای پاسخگویی به پرسش های نمایندگان درباره نحوه مذاکره با ایالات متحده، به هدف مبادله زندانیان به کمیسیون مجلس احضار شده بود، اما نمایندگان به جلسه نیامدند

محمد جواد ظریف  برای پاسخگویی به پرسش های نمایندگان درباره نحوه مذاکره با ایالات متحده، به هدف مبادله زندانیان به کمیسیون مجلس احضار شده بود، اما نمایندگان سؤال‌کننده به جلسه نیامدند.

علیرضا رحیمی، نماینده مجلس، در صفحه توییتر خود نوشت که محمدجواد ظریف «در اوج مسئولیت‌شناسی برای پاسخگویی به ده ‎سوال ‎نمایندگان، در جلسه ‎کمیسیون امنیت ملی حاضر شد، ولی در کمال تعجب هیچ کدام از سوال‌کنندگان حضور نیافتند».

وی افزود، با آن که کمیسیون امنیت ملی مجلس، وظیفه تشکیل این جلسه را داشت و وزیر هم مکلف به حضور بود، «اما سوال‌کنندگان گویا بی نیاز از دریافت پاسخ بودند».

تاکنون محور سوالاتی که قرار بوده نمایندگان  مجلس از ظریف بپرسند اعلام نشده، اما حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی، گفته، ظریف در مدت حضور خود، درباره مبادله زندانیان ایرانی و آمریکایی صحبت کرده است.

ظریف در این باره گفته که ما اصلا مذاکره‌ای با آمریکا نخواهیم داشت و مبادله زندانیان با هماهنگی حافظ منافع آمریکا در ایران انجام می‌شود.

هنوز علت حاضر نشدن دسته‌جمعی این نمایندگان مشخص نیست، اما نادر قاضی‌پور، نماینده مجلس گفته قبل از رسیدن من به دفتر کمیسیون بر اساس ساعتی که اعلام شده بود، “دبیر کمیسیون با من تماس گرفت و گفت چون سوال‌کنندگان نیامدند، وزیر هم رفت”.