جواد ظریف تهدید کرد که با بردن سپاه پاسداران در لیست تروریستی آمریکا وارد باتلاق می شود و به فاجعه برای واشنگتن تبدیل خواهد شد

سپاه پاسداران از سوی امریکا در لیستگروه های تروریستی قرار گرفت

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه حکومت اسلامی ایران واکنش تندی به خبر احتمال قرار گرفتن نام سپاه پاسداران حکومت اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی از جانب ایالات متحده نشان داد.

جواد ظریف با انتشار توییتری نوشت:  “کسانی که سنگ نتانیاهو (نخست وزیر اسرائیل) را به سینه می‌زنند و مدت‌هاست که در صدد قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی هستند به خوبی می‌دانند که پیامدهای آن برای نیروهای آمریکایی در منطقه چیست.

پس از این واکنش توییتری وزیر امور خارجه حکومت اسلامی امروز نیز محمدعلی جعفری فرمانده سپاه پاسداران آشکارا آمریکا را تهدید کرد که اگر سپاه پاسداران را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دهند سپاه پاسداران امنیت آمریکا را در منطقه به خطر می‌اندازد.

در روزهای گذشته نیز حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی به این خبر واکنش نشان داده و گفته بود اگر ایالات متحده سپاه پاسداران را در لیست تروریستی قرار داد ما نیز ارتش آمریکا را در لیست تروریستی قرار می‌دهیم.

آن گونه که به نظر می‌رسد حسن روحانی بر خلاف جواد ظریف و فرمانده سپاه پاسداران کوشیده واکنش نرم تری نسبت به این خبر نشان دهد.

جواد ظریف در ادامه پیام توییتری خود با اشاره به احتمال قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست تروریستی نوشت: گروه هایی که به دنبال تروریستی نامیدن سپاه پاسداران هستند می خواهند به نمایندگی از نتانیاهو آمریکا را به باتلاق بکشانند.

جواد ظریف وزیر امور خارجه حکومت اسلامی در ادامه به پرزیدنت ترامپ هشدار می دهد که آمریکا به یک باتلاق دیگری فرستاده نشود.

وی  خطاب به پرزیدنت ترامپ می‌نویسد: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا “باید حواسش باشد که او را با فریب به یک فاجعه دیگر آمریکایی نکشانند.”

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه حکومت اسلامی با تهدید تلویحی آمریکا به جنگ و تعرض نظامی نسبت به مواضع و پایگاه‌های ایالات متحده در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس و همچنین تهدید اسرائیل که به گفته او حامی این اقدام آمریکا می باشد این پیام را میرساند که پاسخ حکومت اسلامی به چنین اقدامی آن چنان که فرمانده نیروی سپاه پاسداران محمدعلی جعفری نیز بر آن تأکید کرده کوبنده خواهد بود و مواضع و پایگاه های آمریکا در منطقه را به خطر می‌اندازد.

گفتنی است حکومت اسلامی در این گونه رجز خوانی ها و شعارهای توخالی ید طولایی دارد.

پیشتر علی خامنه ای رهبر حکومت اسلامی نیز آشکارا گفته بود که اگر آمریکا از برجام خارج شود ما آن را آتش میزنیم اما پس از گذشت یک سال از خارج شدن آمریکا از قرارداد اتمی موسوم به برجام و بازگشت تحریم های سخت بر علیه حکومت اسلامی نه تنها علی خامنه ای برجام را آتش نزده است بلکه همچنان امیدوار هستند که اتحادیه اروپا به یاری آنها بیاید و بتوانند تحریم‌های ایالات متحده را دور بزنند.

3 دیدگاه‌

  1. این اقدام برای مردم ایران عالی است و خالی بندان حکومت ایران کاری نمیتوانند بکنند افرین به اقای نتایاهو که بدرستی مشکلات خاورمیانه را درک میکنند

  2. دزدان اسلامی از همون عکس العملهایی نشون خواهند داد که به حملات اسراییل در سوریه نشون دادند…. حتی اگه آمریکا بزنتشون هم بازهم سکوت خواهند کرد.
    آفرین به نتانیاهو که خوب فهمیده اینها طبل توخالی هستن و اینطوری خالی بودنشون برای دنیا آشکار میشه. شانس آوردیم ترامپ و نتانیاهو باهم در قدرت هستن.

Comments are closed.