جواد ظریف در استدلال های تبلیغاتی خود توضیح می دهد که چرا رژیم ایران باید موشک تولید کند

 

 

ایالات متحده بر حکومت ایران فشار می آورد که برنامه های موشکی خود را متوقف سازد، ولی وزیر خارجه حکومت ایران در یک تهاجم دیپلماتیک متقابل ادعا می کند که صادرات اسلحه از جانب ایالات متحده به عربستان و امیرنشین های عرب در حوزه خلیج فارس خطرناکتر از موشک‌هایی است که در اختیار حکومت اسلامی ایران قرار دارد.
محمد جواد ظریف درگفت وگو با شبکه تلویزیونی آمریکایی سی ان ان در توضیح این ادعای خود گفت: فروش جنگ‌افزار نظامی به کشورهای عربی هم‌پیمان با آمریکا منطقه خلیج فارس را بیش از موشک‌های ایران به خطر می‌اندازد و دولت آمریکا باید این فروش ها را متوقف سازد و بر حکومت ایران فشار نیاورد.
ظریف گفن: باید بدانید ادامه برنامه‌های موشکی ایران و همچنین حق تولید تجهیزات نظامی، جزو خطوط قرمز حکومت ایران است و هرگز به مذاکره و معامله گذاشته نخواهد شد.
محمد جواد ظریف در پاسخ به این پرسش که آیا این تنش ها می تواند موجب بروز جنگ میان رژیم ایران و ارتش آمریکا شود، گفت: «ما آغازگر جنگ نبوده و نخواهیم بود. اما اگر کسی جنگ با ایران را آغاز کند، پایان دهنده آن نخواهد بود».
مایک پمپئو وزیر خارجه امریکا پیشتر گفته بود که دولت واشنگتن به دنبال جنگ با رژیم ایران نیست. او همچنین گفته بود که پرزیدنت ترامپ، هر کاری که می‌توانسته برای دوری از جنگ انجام داده است.
وزیر خارجه ایران ، گفت: حضور نیروهای خارجی در خلیج فارس ممکن است موجب برهم زدن ثبات و امنیت منطقه شده و به وقوع هرگونه جنگ احتمالی منجر گردد. او گفت: همه باید درباره جلوگیری از جنگ در منطقه خلیج فارس همکاری کنند.
این استدلال دیپلماتیک ظریف در حالی مطرح می شود که حضور نیروهای آمریکایی و بریتانیایی، برای حفظ امنیت آمد و شد نفتکش های غیر ایرانی در خلیج فارس است و هر تعرضی که تا کنون صورت گرفته و امنیت را به خطر انداخته از جانب رژیم ایران است که بارها گفته اگر به ادامه صادرات نفت آن کشور آسیب برسد، صدور نفت کشورهای همسایه نیز متوقف خواهد شد.
ظریف در یک پیام توئیتری با یادآوری جنگ هشت ساله ایران و عراق نوشته بود که در آن زمان هیچ کشوری حاضر نبود هیچ گونه سلاح تدافعی به ایران بفروشد و جمهوری اسلامی انتخاب دیگری نداشت جز این که خود به تولید تجهیزات مورد نیازش اقدام کند و هم اکنون هم موفق شده است .
علت تحریم صدور اسلحه به ایران در دوران آن جنگ با عراق، اشغال سفارت آمریکا در تهران و تهدیدهای رژیم برای تسلط بر امیرنشین های عرب و قطع صدور نفت آن ها به کشورهای غربی بود.
ظریف در باره حمله به پهپاد آمریکایی توسط سپاه پاسداران گفت: ما از قلمرو خود دفاع می‌کنیم، ورود پهپاد آمریکایی به حریم هوایی حکومت ایران، نه تنها تمامیت ارضی بلکه امنیت ملی ما مورد تهدید قرار گرفت. مسلم است ما تحمل نخواهیم کرد خارجی‌ها از ۶ هزار مایل آن سوتر به این منطقه بیایند و حاکمیت و ثبات ملی ما را تهدید کنند.
ظریف درباره ناپدید شدن یک کشتی در نزدیکی جزیره قشم، ادعا کرده گفت : من درباره این موضوع گزارشی دریافت نکرده‌ام اما در خبرها خوانده‌ام که به کمک نیاز داشت و به آن کمک شده است.
ربوده شدن این کشتی به بهانه آن که به تعمیر نیاز داشته، در حالی اعلام می شود که رژیم همچنان نسبت به سرنوشت این نفتکش و محل توقف آن سکوت می کند.
وزیر خارجه حکومت ایران در دنباله استدلال های تبلیغاتی خود گفت: حکومت ایران به دنبال افزایش تنش در خلیج فارس نیست .ما بیش از یکهزار و ۵۰۰ مایل خط ساحلی در خلیج فارس داریم و کنترل تنگه هرمز را در اختیار داریم. این آب، خط زندگی ما است.
ظریف فراموش کرد که تنگه هرمز یک آبراه بین المللی است که برای همه امیرنشین ها و عربستان سعودی نیز اهمیت حیاتی دارد و رژیم ایران نباید کوچکترین مزاحمتی برای همسایگان خود ایجاد کند.

4 دیدگاه‌

 1. ایران حق دارد تسلیحات خود را تولید کند و به هیچ کس مربوط نمی‌شود.
  خب چرا اسراییل سلاح اتمی تولید کرده، مگر به سلاحهای اتمی نیازی داره، آیا قرار است اسراییل به کشورهای دیگر حمله اتمی داشته باشه؟
  با سیاستهای جمهوری اسلامی و اختلاس های پی در پی مخالفیم،ولی دلایلی وجود ندارد که از جان و زندگی خود در مقابل وحشی‌های بی فرهنگ دفاع نکنیم.
  حمله انگلستان به ایرانیان جنگ اول جهانی ایران ۹ میلیون کشته داده، حمله عراق به ایران ۲،۵ میلیون کشته فقط از ایران، یعنی منتظر هستید که تاریخ را فراموش کنیم و مجدداً به دام جلادها بیفتیم.
  اگر قرار است از هر حمله به ایران در هر جنگی یک نفر کشته بشه، باید لااقل یک نفر هم از طرف حمله کننده کشته بشه، هزینه‌های جنگ باید برای حمله کنده به بالاترین برسه تا لااقل دست از سر ما ایرانیان بر دارند.
  شما اسراییلیان هم کمی شرم کنید، نمک ایران را خوردید و به جای تشکر نمکدان می‌شکنید، مطمئن باشید تاریخ مجدداً تکرار خواهد شد.
  پاینده تمام ایرانیان از هر دین و گروه .
  پاینده کشور عزیزمان ایران.

 2. صدام اولین کسی بود که جمهوری اسلامی را به رسمیت شناخت؛ اما سیاست صدور انقلاب حکومت موجب شد که این دوستی بسرعت به دشمنی و جنگ تبدیل گردد.
  حالا حکومت ابله جمهوری اسلامی بجای عبرت گرفتن درست از این اشتباه بزرگ و متوقف ساختن سیاست صدور انقلاب منحوسش به دیگر کشورها، غلط ترین نتیجه گیری را از آن میکند و میگوید که ما باید قادر باشیم تا درصورتی که کشوری (مانند عربستان، امارات، بحرین و…) خواست به مداخلات ما در آن کشور (صدور انقلاب) واکنش نشان دهد با موشکهایمان پاسخ سختی به او بدهیم.
  یکی به این مجسمه حماقت و دروغ (ظریف) بگوید که بجای استدلالهای دروغین و احمقانه در توجیه موشک بازی های خطرناک رژیم، از سیاست ویرانگر صدور انقلاب که هشت سال جنگ را برپا کرد، دست بردارید.

 3. درجواب به انوشیروان که در بالا گفته ” ایران حق دارد تسلیحات خود را تولید کند”، ۱۰۰ در ۱۰۰ درست گفته، اما ایران از ملاها نیست اگر چه ملاها متاسفانه از ایران هستند.
  چهل سال است که در رژیم ملاها تسلیحات برای غزه و فلسطین و خودشان بوده است و نه برای ایران.

Comments are closed.