جواد ظریف در گفتگو با شبکه خبری ان بی سی آمریکا گفت:جنگ با ایران خودکشی خواهد بود

ظریف کنفرانس ورشو را که به میزبانی آمریکا و لهستان برگزار شد شکستی بزرگ برای آمریکا خواند.

جواد ظریف وزیر امور خارجه حکومت اسلامی در گفتگو با شبکه خبری ان بی سی آمریکا گفت:جنگ با ایران خودکشی خواهد بود.به آمریکا و متحدانش هشدار می دهیم که در فکر جنگ با ایران نباشند چرا که این به مثابه خودکشی خواهد بود.

جواد ظریف که در اجلاس امنیتی مونیخ شرکت کرده است در حاشیه این اجلاس با شبکه ان بی سی گفتگو کرد.

وی در ادامه سخنانش گفت: همان کسانی که در سال ۲۰۰۳ جنگ عراق را راه انداختند، بدبنال راه انداختن جنگی با ایران هستند و این کار، خودکشی خواهد بود.

اشاره جواد ظریف به خبری است که از طرف سناتور آمریکایی از حزب دموکرات منتشر شد که گفته بود جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید طرحی را برای حمله نظامی به ایران آماده کرده است.

جان بولتون در زمان حمله آمریکا به رژیم صدام حسین نماینده آمریکا در سازمان ملل بود.جان بولتون معتقد بود به جای حمله به صدام باید ابتدا رژیم ملایان را سرنگون کرد.

ظریف  در ادامه با اشاره به پرتاب موشکی حکومت اسلامی و اعتراف به انجام و شکست خوردن پرتاب ها آن را به گردن آمریکا انداخته و گفت: موفقیت آمیز نبودن پرتاب این ماهواره ها نتیجه خرابکاری احتمالی آمریکایی ها باشد اما هنوز در این باره مطمئن نیستیم.

ظریف در باره نشست ورشو هم گفت که این نشست یک شکست بزرگ بود و نشان داد که آمریکا در مواضع خود در قبال ایران، به شدت در انزوا قرار گرفته است.

ظریف کنفرانس ورشو را که به میزبانی آمریکا و لهستان برگزار شد شکستی بزرگ برای آمریکا خواند.

ظریف در حالی این اجلاس را شکست خورده می نامد که شرکت کنندگان در این اجلاس آن را گام مهمی در راه صلح و ثبات در منطقه خاورمیانه دانستند و از سوی دیگر برای اولین بار بود که کشورهای عربی در کنار اسراییل قرار گرفتند و راجب به روند صلح و ثبات در منطقه خاورمیانه و عامل آشوب در این منطقه که رژیم ملایان است تبادل نظر کردند.

ظریف احتمال مذاکره بر سر برجام را منتفی دانست و گفت:برجام نتیجه ۱۳ سال مذاکره است.

وی گفت:ما سند دوصفحه ای که رئیس جمهوری ترامپ با رهبر کره شمالی امضا کرد را تولید نکردیم، بلکه سندی ۱۵۰ صفحه نوشتیم. ظریف همچنین طرح های تروریستی فاش شده حکومت اسلامی در خاک اروپا را دسیسه و اتهام های واهی خواند.

ظریف گفت:وقتی به این اتهامات نگاه می کنید آدرس دهی غلط را همه جا میبینید.

در ماههای گذشته چندین طرح تروریستی حکومت اسلامی در خاک اروپا که قصد انجام آنها را داشتند فاش شد که اولین آن طرح بمب گذاری در نشست سالانه سازمان مجاهدین خلق در حومه پارس بود.

پس از آن چند طرح دیگر تروریستی حکومت اسلامی در بلژیک-دانمارک و اتریش لو رفت.

جواد ظریف پیشتر نیز شعار نابودی اسراییل را که همواره از زبان خمینی و بعدها از زبان علی خامنه ای و علی اکبر رفسنجانی و محمود احمدی نژاد و مقامات نظامی همواره تکرار شده و می شود را رد کرده و گفته بود هیچ مقام حکومتی در ایران خواهان نابودی اسراییل نبوده و نیست.

3 دیدگاه‌

 1. آقای ظریف خودکشی برای مردم ایران اینه که مردم ساکت بنشینند و حکومت شما را سرنگون نکنند.چرا با این حرفها میخواهی همه رو گمراه بکنی؟ما مردم ایران آماده حمله اسرائیل و آمریکا برای نجات خود هستیم و اونوقت هست که تو و خامنه ای به سوراخی خزیده و جرات حمله به تل آویو و اورشلیم را نداری و باید مثل صدام حسین تسلیم بشوی

 2. با سلام اقای رادمهر

  هموطن عزیز هیچوقت انتظار”ما مردم ایران آماده حمله اسرائیل و آمریکا برای نجات خود هستیم” از کسی نداشته باش, کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من, روی زانوان خودت تکیه کن, تمام کشورهای دنیا بدون استثنا از این حکومت نکبت اخوندی حمایت کرده اند ولی الان صابون اخوندها به بدنشان خورده و تازه بعد از ۴۰ سال از خواب بیدار شده اند, خدا را شکر همینقدر هم خوبه, اگر دولتهای غربی بیطرف بمانند سرنگونی اسونه.

 3. تصور قدرت نظامی آمریکا نیز بسیار خوف برانگیز است.
  جناب وزیر امور خارجه ، شما که خودتان اعتراف کردید حتی آمریکا قادر بوده در برنامه موشکی ارسال ماهواره به فضا اخلال ایجاد کند، چطور شما آمریکا را تهدید میکنید؟
  برای رهایی از جنگ ، راههایی بهتر از تهدیدات دروغین نیز وجود دارد.
  مردم را به کام جنگ نفرستید. با مردم ایران صادقانه صحبت کنید . امروز دیگر مردم همه چیز را میدانند.

Comments are closed.