جواد ظریف: نتانیاهو مبارزه با تروریسم را تهدید می‌بیند.اگر این چنین است، ما تهدید هستیم. ما برای مقابله با تروریسم در سوریه هستیم

ظریف که پیشتر دلیل استعفای یک روزه خود را عدم اطلاع و حضورش در دیدارهای بشار اسد با خامنه ای و حسن روحانی اعلام کرده بود آن را انکار کرده و گفت:  استعفای من هیچ ارتباطی به سفر اسد به تهران نداشت

محمدجواد ظریف در گفت‌وگو با شبکه بی‌بی‌سی عربی درباره موضوعات مختلف از جمله استعفای یکروزه خود،روابط حکومت اسلامی و روسیه و حضور نیروهای نظامی جمهوری اسلامی اظهار نظر کرد.

جواد ظریف در رابطه با سفر حسن روحانی به عراق و روابط حکومت اسلامی با این کشور گفت:  ما افتخار می‌کنیم که به هنگام سختی و مشکلات و همچنین بعد از پیروزی سیاسی عراق کنار این ملت ایستادیم.

ظریف درباره با رابطه ایران و عراق و تاثیر ایالات متحده بر این امر گفت: ما خصومت خود با آمریکا را هیچ گاه به خاک عراق منتقل نکرده‌ایم. آمریکا عراقی‌ها را وامی‌دارد که میان ما یکی را انتخاب کنند. ما هیچگاه از عراقی‌ها چنین چیزی نخواسته‌ایم. ما به دنبال روابط خوب با عراق هستیم. عراق همسایه ماست و آمریکا نمی‌تواند میان عراق و ایران اختلاف ایجاد کند.

پس از سقوط صدام حسین حکومت اسلامی نقش مهمی در راستای عدم ثبات سیاسی کشور عراق بازی کرد و از سوی دیگر  عراق را به صحنه درگیری با ایالات متحده تبدیل کرد.

وزارت دفاع ایالات متحده در سالهای گذشته بارها گزارش داده که جمهوری اسلامی به وسیله بمب های کنار جاده ای صدها سرباز آمریکایی را کشته است.

از سوی دیگر حکومت اسلامی با تشکیل گروه های شبه نظامی و تروریستی در عراق مانند حشد الشعبی و به وسیله نیروی نظامی و تروریستی قدس سپاه پاسداران کشور عراق را به صحنه جنگ و آشوب تبدیل کرده است.

دولت باراک حسین اوباما دست رژیم ایران را برای آتش افروزی در خاک عراق باز گذاشته بود به خصوص پس از امضای قرارداد اتمی و سرازیر شدن دلارهای آمریکا به جیب ملایان در تهران آتش جنگ افروزی حکومت اسلامی در عراق و منطقه شدت گرفت.

ظریف در رابطه با وضعیت سوریه و حضور نظامی جمهوری اسلامی در این کشور نیز گفت: ایران از ابتدای بحران سوریه گفته بود که سوریه راه حل نظامی ندارد و تنها راه حل آن راه حل سیاسی است. موضع ایران از آن زمان تغییر نکرده است. ما هنوز به راهکار سیاسی اعتقاد داریم و همه از جمله روسیه، ترکیه و ایران باید این روند را تسهیل کنند.

جواد ظریف در حالی ادعا میکند که حکومت اسلامی به راهکار سیاسی در سوریه اعتقاد دارد که از ابتدای شروع اعتراضات مردمی در سوریه حکومت اسلامی با صرف پول و همچنین نیروی نظامی خود مانع از سقوط بشار اسد شده و در طول سالهای گذشته همواره در سوریه حضور نظامی داشته به طوری که ده ها تن از فرماندهان نظانی ایران در خاک سوریه کشته شده اند و در ماه های گذشته بارها از ظرف اسراییل مورد حمله قرار گرفته اند.

ظریف در رابطه با موافقت روسیه با طرح نخست وزیر اسراییل مبنی بر خروج ایران از سوریه که هفته گدشته توسط معاون ظریف نیز تایید گردید گفت: روابط ما با روسیه خیلی خوب است و اختلاف نظر امری عادی میان دو کشور است. چیزی که معاون بنده در این خصوص گفته، مربوط به مسأله اسرائیل است. این بدان معنا نیست که ما نمی‌توانیم با هم با تروریسم مبارزه کنیم و راهکار مسالمت‌آمیز برای حل بحران سوریه بیابیم. موضع ایران مقابل اسرائیل معلوم است.

بنیامین نتانیاهو  پس از دیدار با پوتین در روسیه اعلام کرد که پوتین با طرح وی مبنی بر خروج کامل نیروهای سپاه پاسداران حکومت اسلامی از خاک سوریه موافقت کرده است.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل همچنین در کنفرانس خبری با حضور پوتین با صراحت اعلام کرد که اسراییل  حملات خود به مواضع سپاه قدس در خاک سوریه را ادامه خواهد داد.

ظریف که پیشتر دلیل استعفای یک روزه خود را عدم اطلاع و حضورش در دیدارهای بشار اسد با خامنه ای و حسن روحانی اعلام کرده بود آن را انکار کرده و گفت:  استعفای من هیچ ارتباطی به سفر اسد به تهران نداشت و شرایطی که در آن قرار گرفته بودم موجب شد تا تصمیم استعفا را بگیرم. من امروز مطمئن هستم که وزارت خارجه مسئول سیاست خارجی کشور است و جامعه بین‌المللی باید این مسأله را بداند، امیدوارم این پیام به آنها رسیده باشد.

این اولین بار نیست که ظریف دروغ پردازی میکند پیشتر در پاسخ به پرسش یک خبرنگار خارجی گفته بود در ایران هیچ کس به خاطر ابراز غقیده به زندان نمی رود و هیچ خبرنگار و فعال سیاسی در زندان نیست.

چند هفته پیش نیز گفت:هیچ مقام سیاسی و نظامی در ایران خواهان نابودی اسراییل نیست و این در حالی است که از روح الله خمینی تا علی خامنه ای و هاشمی رفسنجانی و سرداران سپاه همگی بارها اعلام کرده اند که خواهان نابودی اسراییل هستند.

ظریف در رابطه با مصونیت سیاسی که هفته پیش از طرف دولت انگلیس به نازنین زاغری داده شد گفت:  فکر می‌کنم که هویت او کاملاً با گذرنامه ایرانی‌اش مشخص است. قانون ما دوتابعیتی را به رسمیت نمی‌شناسد. او محاکمه شده و اقدامات انگلیس چیزی را تغییر نمی‌دهد. این اقدام انگلیس جزو اقدامات اشتباه آنان است که بیش از این نیز مرتکب شده بودند.

حکومت اسلامی تابعیت دوگانه را قبول ندارد و اساسا از شهروندان ایرانی که تابعیت کشور دیگری نیز دارند به عنوان وجه المصالحه برای رسیدن به اهداف سیاسی خود سواستفاده می کند.

وی در رابطه با قرار گرفتن حزب‌الله لبنان در لیست تروریسم از سوی انگلیس گفت: انگلیس با این اقداماتش بیشتر مردم لبنان را در لیست تروریسم قرار داده است چون بیشتر مردم از حزب‌الله حمایت می‌کنند. حضور حزب‌الله در دولت، نشانه این حمایت است. اگر انگلیس خودش را می‌خواهد مقابل مردم لبنان قرار دهد، این تصمیم درستی نیست.

گروه تروریستی حزب الله یکی از گروه های ساخته و پرداخته جمهوری اسلامی است که هفته گذشته از طرف انگلیس در لیست تروریستی قرار گرفت و به این ترتیب این گروه تروریستی و همچنین جمهوری اسلامی در تنگنای بیشتری قرار گرفتند.

ظریف در پایان در پاسخ به پرسشی درباره اینکه بنیامین نتانیاهو از استعفای او استقبال کرده بود، گفت: از بختِ بدشان است.

وی گفت:متأسفانه نتانیاهو مبارزه با تروریسم را تهدید می‌بیند. اگر موضوع این چنین است، ما تهدید هستیم. ما در سوریه هستیم تا با تروریسم مقابله کنیم و نگذاریم که افراط‌گرایی بر سوریه مسلط شود. به وضوح هم گفته‌ایم که این تنها هدف ماست. ما به درخواست دولت سوریه به آنجا رفته‌ایم و هدف اصلی ما، مبارزه با تروریسم است.

نخست وزیر اسراییل بارها و به صراحت اعلام کرده که اسراییل حضور ایران در نزدیکی مرزهایش در خاک سوریه را قبول نمی کند و به گفته نتانیاهو با تمام توان بر علیه حضور آنها مقابله می کنیم.

در ماه های گذشته اسراییل بارها به مواصع سپاه پاسداران در خاک سوریه حمله کرده و تلفات سنگینی به آنها وارد آورده است.

ظریف در حالی ادعا می کند که برای مقابله با تروریسم در خاک سوریه حضور دارند که ایالات متحده و اسراییل تاکید دارند که جمهوری اسلامی بزرگترین و اصلی ترین حکومت حامی تروریسم در جهان است و از دیگر کشورها ار جمله اتحادیه اروپا می خواهند تا حکومت ایران را  هر چه بیشتر در تنگنای سیاسی و اقتصادی قرار دهند تا حکومت اسلامی مجبور شود دست از آشوب طلبی و فعالیتهای تروریستی در منظقه و جهان بردارد.

 

5 دیدگاه‌

  1. ببینید جرات رویارویی با اسراییل را ندارد و دو پهلو حرف میزند. تازه خودشان تروریست هستند و همواره دنیا آنها را به عنوان مجرم میداند. در هر زمینه ای خلاقیت بالایی در انجام جرم دارند، از هک اطلاعات بگیرید تا کمک به دیکتاتورهای حامی آنها. حال دولتی که خود تروریست است چطور میتواند از تروریست جلو گیری کند. ولی یک امر مسجل است و انهم این که میخواهند همه تروریستها برای انها کار کنند و هر کدام با ج. اسلامی هم راستا نباشند انها را تروریسم قلمداد میکنند و بقیه را مدافع اسلام و مدافعین حرم و غیره میدانند.
    اصلا اینها در توهم هستند و خود را ناجی بشر میدانند و با خنده های فریب کارانه میخواهند دولتهای دنیا را گول بزنند.

  2. اسرائیل ، امریکا، اروپا و روسیه مبارزان واقعی صحنه بین المللی در مقابله با تروریست هستند که سالهاست با انواع تروریست جنگیده اند شما غده های تروریستی اسلامی ایران چطور خود را در خط مبارزه با تروریست قرار داده اید که ۴۰ سال ثروت ایران را صرف ترور کرده اید و ثروت ایران را به جبهه های اسلامی ترور شیعه و اتم پرداخت نمودید ، اینجا هست که باید همه جهان و جهانیان بخندند شیعه سنی را تروریست می خواند در صورتی که خود اصل تروریست است این موجودات ایرانی اسلامی شیعه سبب پیدایش تروریست شدند انان از ابتدا با شروع فتنه و ضدیت با اسرائیل و دیگر اعتقادات باب فتنه و جنایت و ترور را شروع کردند حال دم از مبارزه با ترور می زنند تروریست واقعی رژیم اسلامی ایران است که ثروت نفت و مملکت ایران را ۴۰ سال خرج تروریست کرده و می خواهد اسرائیل را نابود کند اما اسرائیل همه انان را در یک لحظه غافلگیر خواهد کرد . درود وبرکت بر اسرائیل باد تا ابد سوریه صاحب دارد نیاز نیست ایرانیان به بهانه جنگ با همنوعان خود مسلمانان سفره جنایت خلق کنند اگر سوریه بخواهد با حضور ایران نقش بازی کند روسیه و امریکا ان کشور را طوری تقسیم کنند که به اسرائیل ضرر نرسد .

  3. به این موجود خام ظریف گفته اند تو به روس ها حقه زدی اروپائیان را سر کار گذاشتی اگر توانستی اسرائیل را فریب دهی ابنبات چوبی هدیه خواهی گرفت اسرائیل اسمان و زمین است و هیچ گاه فریب نخواهد خورد و همچون عقاب تیز بین و همچون شیر تمام تحرکات شما ایرانیان اسلامی را رصد میکند ،. امروز جهان به اخوند می خندد چرا که دستشان رو شده و راهایشان تکراری و و ترفندهایشان مسخره ترین حرکات کودکانه است درود و برکت بر اسرائیل با د تا ابد

  4. اسرائیل و آمریکا دروغگو هستند، اگر تروریسم علیه مردم ایران باشد آن ها پشتیبان تروریسم خواهند بود، از خود مقامات آمریکایی شنیده ام که گفته اند گروه مجاهدین خلق یک گروه تروریستی است اما به دلائل تاکتیکی با آن ها همکاری می کنیم! تازه چند سال بعد جان بولتون بدون هیچ خجالت و شرمی در جمع این تروریست ها حاضر شد و آرزو کرد آن ها اختیار مردم ایران را به دست خود بگیرند! مخالفت آمریکا با ایران نه دلیل حقوق بشری دارد و نه به ترور و جنایت مربوط است چنان که آن ها خودشان گفته اند از چه جنایتکارانی پشتیبانی می کنند، آمریکا می خواهد به جای دیکتاتوری کنونی یک دیکتاتوری دیگر در کشور ما سر کار بیاید که به جای نوکر روسیه، نوکر آمریکا باشد

    • یاوه های ظریف الدوله حد ندارد. هیتلر هم گوبلز را داشت که یاوه سرایی کند. صدام هم وزیری داشت که مدعی جنگ جنگها بود. فاشیستها حیا ندارند، بی‌شرمانه دروغ می گویند. آنچه که در تاریخ ثبت است مقاومت سلحشورانه در آشویتس است. در تاریخ ثبت است که کورش بردگی را منسوخ کرد و قوم یهود را آزاد کرد. در تاریخ ثبت است که در جنگ یوم کیپور اسرائیل دلاورانه از موجودیت خود دفاع کرد. اگر ارتش اسرائیل در انتبه مردانه نمی جنگید، فقط خدا داند دلقک عیدی امین چه یاوه ها سر نمی داد. امروز مسولیت تاریخی اسراییل مبارزه با فاشیست است. فقط مشت آهنین کماندوهای شجاع اسراییلی است که باید بر دهان یاوه سرایی ظریفک و آن دلقک دیگر جعفری فرود آید و ژاژ خوانی دلقکان فاشیستی را در چاله گند دهانشان خفه کند.

Comments are closed.