جوان اسرائیلی که با تیراندازی یک تروریست فلسطینی جان باخته بود خاکسپاری گردید. قاتل دستگیر شد

یک جوان نوزده سالۀ اسرائیلی که در جریان تیراندازی چهار روز پیش یک تروریست فلسطینی به شدت زخمی شده بود، جان سپرد و امروز (پنجشنبه) آئین خاکسپاری او انجام گرفت. در جریان این سوء قصد، یک مرد فلسطینی سوار بر اتومبیل، در برابر یک ایستگاه اتوبوس بین شهری در کرانه باختری توقف کرد و از داخل اتومبیل و با اسلحه کمری به سوی مسافران به تیراندازی پرداخت و به سرعت از محل دور شد. سربازانی که از آن مکان پاسدارای می کردند به تیراندازی پرداختند، ولی ضارب موفق به فرار شد.

در جریان این تیراندازی سه تن زخمی شدند که جراحات یک تن سطحی اعلام گردید ولی دو نفر دیگر به شدت زخمی شدند که یکی از آنان درگذشت.

ماموران انتظامی و امنیتی اسرائیل پس از چند روز تلاش پیگیر توانستند فرد تروریست را شناسایی کنند و شب گذشته او بازداشت گردید.

دو روز پیش، اتومبیل ضارب که به آتش کشیده شده بود، در جاده ای یافت شد. نیروهای امنیتی با این گمان که اتومبیل متعلق به ضارب بوده است به جستجوی او پرداختند و دو روز بعد همسرش را مورد بازجویی قرار دادند و بالاخره ضارب را در حالی که در یکی از روستاهای نزدیک پنهان شده بود شناسایی کردند.

هنگام دستگیری این فرد، اهالی فلسطینی به نیروهای اسرائیلی حمله بردند و سنگ و بطری آتش زا به سوی آنان پرتاب کردند، ولی نیروهای انتظامی با استفاده از وسایل ضد شورش این تلاش اهالی را خنثی کردند و ضارب را دستگیر ساختند.

اسرائیل در اکثر موارد توانسته است فلسطینیانی را که به شهروندان اسرائیلی سوءقصد می کنند،را شناسایی و بازداشت کند.

در آیین خاکسپاری جوان اسرائیلی که دانشجوی یک مدرسه مذهبی بود، شهردار اورشلیم و شماری از نمایندگان پارلمان نیز حضور داشتند.