جودوکار سابق تیم ملی ایران با تصویر نوید افکاری قهرمانی جدیدش را در آمریکا جشن گرفت

سام (احسان) رجبی، ورزشکار ایرانی مقیم آمریکا و عضو سابق تیم ملی جودو، هنگام دریافت تازه‌ترین مدال طلای خود در مسابقات قهرمانی جهان، یاد نوید افکاری، کشتی‌گیر اعدام‌شده در ایران، را گرامی داشت.

او در مسابقات جهانی رشته جوجیتسو که در اورلاندو آمریکا برگزار شد، با در دست داشتن پیراهنی که نمایانگر تصویر نوید افکاری بود، برای گفتن مدال طلای خود روی سکو رفت.

آقای رجبی که از اعضای کارزار “اتحاد برای نوید” است، در صفحه توئیترش نوشت: «امروز برای نوید جنگیدم و قهرمان جهان شدم.»

او در ادامه افزود: «نویدها جوانه می‌زنند و رشد می‌کنند تا روز آزادی. ما ورزشکاران راه او را ادامه خواهیم داد.»

احسان رجبی در سال ۱۳۸۹ به دنبال کنار گذاشته شدن از اردوی تیم ملی، راهی آمریکا شد.

او همچنین با انتشار تصویر مدال‌های خود در حالی‌که پیراهن منقش به تصویر نوید افکاری را به تن دارد، نوشته است:‌ «این مدال‌ها باید دور گردن نوید انداخته می‌شد، نه طناب داری که باید از قانون بشریت حذف بشه».

همزمان  الهام افکاری، خواهر نوید افکاری، با انتشار تصویری در شبکه‌های اجتماعی از تخریب محل دفن برادرش خبر داد.رزیم از ترس تبدیل شدن مزار او به محل تجمع مخالفان خود واهمه دارد و به همین دستور دادند که مقبره او را به بهانه استاندارد نبودن محل دفن وی تخریب و پدر و برادر نوید را بازداشت کنند که کوتاه مدتی بعد تنها برای ایجاد رعب و وحشت انان را آزاد کردند.

نوید افکاری کشتی گیر ایرانی و جوان معترض علیه سیاست حکومت ایران با وجود ابهامات فراوانی که از سوی وکلایش اعلام شد و به رغم کارزار جهانی در مخالفت با اعدامش، ۲۲ شهریور، اعدام و شبانه دفن شد.