جودوکار فراری ایران می گوید که رژیم خانواده او را مورد تهدید و آزار قرار داده که به کشور باز گردد

سعید مولایی جودوکار تیم ملی ایران که حاضر به بازگشت از آلمان نبوده، گفت : مقام‌های کمیته ملی المپیک در ایران و وزارت ورزش او را تهدید کردند وگفتند بباز. علی خامنه ای تهدید کرد که جمهوری اسلامی ایران در مسابقات ورزشی با نمایندگان اسرائیل شرکت نخواهد کرد.

سعید ملایی جودوکار تیم ملی ایران در گفت و گو  با شبکه تلویزیون ایران اینترنشنال گفت که به دستور مقام‌های ایرانی، در مسابقات قهرمانی جودو، در توکیو،  مسابقه را واگذار کرده است.

ملایی افزود:  پیش از مسابقات ماقبل فینال، مسئولان ورزش ایران در تماس تلفنی از او خواسته‌اند مسابقه‌هایش را طوری ترتیب بدهد که فدراسیون جهانی جودو متوجه نشود او قصد امتناع از مسابقه با حریف اسرائیلی را دارد.

از زمان روی کار آمدن رژیم اسلامی در ایران در تمامی مسابقات بین المللی در جهان  ورزشکاران ایرانی اجازه ندارند تا مقابل حریفان اسرائیلی قرار بگیرند.

ملایی، در مرحله‌ نیمه نهایی مسابقات جهانی توکیو، مقابل ماتیاس کاسه، از بلژیک، قرار گرفت و بدستور مقامات امنیتی ایران  بازنده میدان شد. چرا که در صورت پیروزی، جودوکار ایرانی، در فینال، می‌بایست با نماینده اسرائیل روبرو می‌شد. ملایی، قهرمان جودوی ایران در مبارزه‌ی رده بندی هم، در کمال ناباوری، نتیجه را به نماینده گرجستان واگذار کرد تا سهمی، روی سکو نداشته باشد.

ملایی گفت: دو مسابقه نیمه نهایی و رده‌بندی در توکیو را بعد از تماس مسئولان ورزشی ایران، عمدا باخته است.

ملایی افزود:  «رییس کمیته ملی المپیک ایران به تاکید از من خواست که مسابقه ندهم و حتی پیشنهاد بازگشت به ایران و تجلیل از این ورزشکار را طرح کرد. اما  پیشنهاد اش را رد کردم و اعلام کردم که نیازی به جایزه ندارم و مدال برایم خیلی‌ مهم‌تر است».

وی گفت: «ویزای چند ساله آلمان را دارم و این رسانه‌های دروغین مقامات ایران است که درخواست پناهندگی را مطرح می‌کنند وهیچ کشور خارجی در رای من تاثیر نداشته و  تصمیم‌ برای بازنگشتن به ایران یک تصمیم فردی بوده است».

فدراسیون جهانی جودو با اعلام حمایت کامل از سعید ملایی، جودوکار ایرانی گفت: این ورزشکار می‌تواند تحت پرچم دیگری در مسابقات المپیک سال آینده شرکت کند.

ماریوس وایزر، رئیس فدراسیون جهانی جودو، گفته که  وظیفه ماست که از قهرمانان‌هایمان حمایت کنیم . برای حضور او در مسابقات المپیک هر کاری که در توانمان باشد خواهیم کرد.

محمد محمدی بریمانلو دارنده نشان برنز دنیا در رشته جودو، عضو دیگر تیم ملی جودو بود که ۷ روز پیش برای ممانعت از مسابقه با ورزشکار اسرائیلی، از اعزامش به ژاپن جلوگیری شد .وی بعد از این اعلام هشدار از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.

در ورزش ایران تنها جودو نیست که سایه سنگین محرومیت را بر سر دارد، بلکه در سال های اخیر ورزشکاران دیگر رشته ها همچون کشتی،  شمشیربازی ، شطرنج و بدمینتون هم به خاطر ممنوعیت رویارویی با ورزشکاران اسرائیلی فعل “بباز را به اشکال مختلفی صرف کرده اند و می گویند اعزام نمی‌شوی چون حریف اسرائیلی داری.