جولیانی: رهبران حکومت ایران یک مشت شیاد و دزد هستند که اروپا نباید به آن ها اعتبار بدهد

یکی از شخصیت های بسیار نزدیک به پرزیدنت ترامپ، طی سخنرانی در همایش سالیانه مجاهدین خلق ایران که در فرانسه برگزار شد، از جلمه گفت که هنگام سرنگونی حکومت اسلامی در ایران بسیار نزدیک شده است و ملت ایران این حکومت را برخواهد افکند.

این ارزیابی توسط رودی جولیانی، وکیل شخصی پرزیدنت ترامپ در همایش مجاهدین بیان شد. جولیانی در گذشته شهردار نیویورک، پرجمعیت ترین شهر ایالات متحده و تا کنون چند بار در همایش سالیانه مجاهدین حضور داشته است.

جولیانی گفت که نتیجه بازگرداندن تحریم های اقتصادی علیه حکومت اسلامی ایران، بالاخره به تغییر رژیم خواهد انجامید.

علی خامنه ای نیز در سخنان روز گذشته خود گفته بود که هدف ایالات متحده از بازگردانیدن تحریم ها آن است که ملت ایران را علیه رژیم بشوراند.

رودی جولیانی، در حاشیه سخنرانی در نشست مجاهدین، به خبرگزاری رویترز از جمله گفت: «من نمی توانم از زبان رئیس جمهوری سخن بگویم، ولی از قضایا چنین برمی آید که شخص پرزیدنت باور نمی کند که بختی برای تغییر رفتارهای رژیم کنونی وجود داشته باشد – مگر آن که خود مردم دچار تغییرات شوند و فلسفه آنان تغییر یابد».

جولیانی در ادامه سخنانش گفت: «ایالات متحده قوی ترین اقتصاد جهان است و اگر منابع درآمد حکومتی را خشک کند، آن حکومت سقوط خواهد کرد». اشاره جولیانی به اعتراض های مردمی  علیه حکومت در ایران، پس از اعلام خروج ایالات متحده از برجام بود.

در سال های اخیر چندین شخصیت پرنفوذ آمریکای در همایش های سالیانه مجاهدین خلق در فرانسه شرکت کرده اند که یکی از سخنرانان این نشست در گذشته، جان بولتون مشاور امنیت ملی پرزیدنت ترامپ بوده است. بولتون هنگام آن سخنرانی، سمت رسمی نداشت و پس از انتصاب به شغل کنونی در کاخ سفید، به خبرنگاران اظهار داشت که گفته های پیشین او تعهدی ایجاد نمی کند.

در آن هنگام، بولتون در سخنرانی خود گفته بود که تا سال ۲۰۱۹ رژیم کنونی در ایران بر خواهد افتاد، و با اشاره کردن به حاضران در همایش مجاهدین، گفته بود “افراد لایقی برای جایگزینی، در این تالار وجود دارد”.

با این همه، جان بولتون کمتر از دو ماه پیش به خبرنگاران گفت که هدف پرزیدنت ترامپ تغییر رژیم در ایران نیست، بلکه می خواهد ایران را برای همیشه از بمب هسته ای دور نگاه دارد.

جولیانی در ادامه سخنان خود گفت: «هرکس تصور می کند که آخوندهای رژیم آدم های پاکی هستند، ابلهی می کند. زیرا آنان آدم های شیادی هستند و همان کسانی هستند که اروپا به آنها تکیه می کند».

این حقوقدان آمریکایی در ادامه سخنانش به رویترز گفت: «آنان یک مشت قاتل و تروریست پرور هستند و اروپا به جای آن که از آنان حمایت کند، باید با استفاده از فرصت، بساط آن ها را برچیند».

یک دیدگاه

Comments are closed.